Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
    • Výherci soutěží
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Jubilejní 40. ročník Pardubického hudebního jara 2018 již v předprodeji
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
PR Zprávy

Jubilejní 40. ročník Pardubického hudebního jara 2018 již v předprodeji

PR
Publikováno 23/11/2017
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:

V koncertních sálech, divadlech, památkových objektech, i méně tradičních prostorách v Pardubicích a dalších místech Pardubického kraje se uskuteční v rámci jubilejního ročníku Pardubického hudebního jara celkem 24 festivalových koncertů, operních a baletních představení.
Předprodej vstupenek na PHJ 2018 probíhá již od poloviny listopadu 2017.

Jubilejní 40. ročník mezinárodního festivalu Pardubické hudební 2018 nabízí opravdu reprezentativní program. Už nyní se můžeme těšit např. na koncerty k výročí 100 let založení Československé republiky: Smetanovu Mou vlast v podání České filharmonie, Dvořákovy Slovanské tance s Filharmonií Brno a Smetanovu Libuši s Evou Urbanovou v hlavní roli. K devadesátému výročí úmrtí Leoše Janáčka uvedeme hned dva koncerty a operu Liška Bystrouška.

V Pardubicích, Chrudimi, Hlinsku, Heřmanově Městci, Přelouči, Sezemicích, Kameničkách, ve Vysokém Mýtě a Žďáru nad Sázavou se představí přední orchestry, dirigenti, operní a baletní soubory, komorní tělesa, pěvecké sbory a sólisté opravdu zvučných jmen – vedle již zmíněné České filharmonie a Filharmonie Brno s dirigenty Petrem Altrichterem a Tomášem Netopilem zavítá do Pardubic legendární Mischa Maisky, mnohými kritiky považovaný za nejlepšího violoncellistu současnosti, dále Janáčkův komorní orchestr Ostrava s klavíristou Matyášem Novákem, houslista Josef Špaček a Barocco sempre giovane, francouzský barokní soubor Les Folies Francoises, pražský žesťový ansámbl Czech Brass, Vlachovo kvarteto Praha, vokální okteta Gentlemen Singers a Octopus pragensis, pěvci Adam Plachetka, Kateřina Kněžíková, Eva Urbanová a Štefan Margita, harfistky Jana Boušková a Kateřina Englichová a další. Určitým vybočením z žánru klasické hudby bude koncert vokálního seskupení 4TET s Jiřím Kornem v Chrudimi a v Pardubicích.

Koncerty festivalu se konají pod záštitou významných osobností kulturního a politického života a velvyslanců zemí zúčastněných umělců, s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky, Pardubického kraje, Statutárního města Pardubice a dalších subjektů.

Více informací o festivalu a program naleznete na www.pardubickehudebnijaro.cz

Sdílet článek
Facebook email vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Steven Isserlis vystoupí jako host rozhlasových symfoniků
Další článek Kdoví, jestli bych byl knězem, kdybych před tím nehrál na varhany
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up