Karlovarský koncertní sál v Císařských lázních doplní akustické vybavení

Karlovarský kraj doplní v koncertním sále Císařských lázní poslední částí akustického vybavení. Nasouvací závěs kolem sálu bude zároveň sloužit jako zatemnění. Za doplnění akustických prvků zaplatí kraj zhruba sedm milionů korun, řekl hejtman Petr Kulhánek (za STAN).
Koncertní sál Císařských lázní (zdroj Císařské lázně)
Koncertní sál Císařských lázní (zdroj Císařské lázně)

“Jde o to, že ten unikátní sál v atriu, který slouží jak ke koncertům, tak i pro řadu jiných společenských akcí, má proměnlivou akustiku. Ale hlavně pro koncerty, ať vážné hudby nebo jiné, tak potřebuje ještě regulaci akustiky podle typu produkce. Proto byl vyprojektován princip zatemnění a odhlučnění sálu. Je to na principu závěsu, který obepíná celou podkovu sálu a roztahuje se a zatahuje podle potřeby,” řekl Petr Kulhánek.

Koncertní sál v atriu Císařských lázní má unikátní řešení, protože se samotného objektu národní chráněné památky dotýká jen na podlaze. Konstrukce byla do atria snesena jeřábem přes střechu. Jeviště i hlediště je navíc možné upravovat podle potřeby. Akustiku už regulují trojúhelníkové prvky, které se natáčejí a mění tak charakteristiku zvuku v sále. Odhlučnění stěn by mělo být posledním prvkem.

Podle Kulhánka by měla být instalace zatemnění a odhlučnění hotová do 20. května. Cílem je, aby byl sál akusticky připraven už na letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Ten zatím sál, který může sloužit i jako kino, sice nezařadí mezi festivalová kina, může ale sloužit například pro zvláštní projekce. S Císařskými lázněmi ale festival počítá i pro další doprovodné akce, které se v době festivalu konají, řekl Kulhánek.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments