Karlovarský kraj zvažuje zřízení konzervatoře v Lokti

Karlovarský kraj zvažuje zřízení konzervatoře se smíšeným zaměřením v Lokti. Pro zájemce o vzdělání v oboru hudby, tance a dramatu by nabízela šestileté studium, v každém ročníku jednu třídu. Podle prvních výsledků průzkumu zájmu na školách v kraji by zájemců měl být dostatek, řekl krajský zastupitel Petr Zahradníček, který se záměrem zabývá.
Město Loket (archiv OP)

Výhodou by bylo to, že by talentovaní studenti v těchto oborech neodcházeli z tohoho kraje. My si tu stěžujeme, že nemáme vysokoškoláky, ale nám odcházejí i talentovaní studenti základních škol. Přičemž u konzervatoře je výhodou to, že se tam nechodí jen z deváté třídy, ale může se tam jít třeba i po maturitě,” řekl Zahradníček.

Kraj už podle Zahradníčka zadal anketu na základní a základní umělecké školy, která ukázala mezi studenty dostatečný zájem. Konzervatoř by mohla sídlit v některé z budov současné Střední průmyslové školy v Lokti. Po jejím sloučení s Integrovanou střední školou technickou a ekonomickou v Sokolově má průmyslová škola řadu prostor nevyužitých.

V Karlovarském kraji je 20 základních uměleckých škol, působí tu dva symfonické orchestry. Vzdělávání v hudebním oboru se tak podle Zahradníčka nabízí. Absolventi školy by následně přímo v kraji mohli najít i uplatnění. Pokud bude kraj v záměru dále pokračovat, první studenti by na konzervatoři mohli začít studovat v roce 2021.

Mohlo by vás zajímat


1
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
marenka

Zase dalsi tovarna na nezamestnane….uz ted velmi vysoke procento studentu stavajicich Konzervatori nenajde po absolutoriu uplatneni, mista proste nejsou a se stavajici podporou a obsazenosti divadel a orchestru proste nebudou….PROC tedy dalsi Konzervator? Jen proto, ze “to u nas jeste nemame” ??? Davate jen detem plane nadeje a pak…..?