Světová premiéra F. X. Richtera s Czech Ensemble Baroque

Czech Ensemble Baroque pod taktovkou Romana Válka, který už osmým rokem realizuje abonentní cyklus staré hudby BACHA NA MOZARTA!, natáčí jako první na světě nejslavnější dílo českého rodáka Františka Xavera Richtera "Super Flumina Babylonis".
Roman Válek (zdroj Czech Ensemble Baroque)

Jedná se již o čtvrté CD souboru Czech Ensemble Baroque s dílem znovuobjeveného barokního mistra, který zastával prestižní hudební post ve Štrasburské katedrále. Předešlá tři CD sklízí nemalé úspěchy, a to zejména v zahraničí: Tip stanice BBC 3, Album měsíce časopisu TOCCATA (DE), plný počet hvězd v magazínu Early Music Review a další.

Kromě žalmu Super Flumina Babylonis, který ještě za Richterova života získal cenu v Mercure de France, bude pro další generace zaznamenáno také sborové Miserere f moll a Koncert pro cembalo a orchestr, ve kterém se jako sólistka představí česko-německá virtuoska Barbara Maria Willi. CD se bude natáčet v červnu ve znojemském kostele sv. Michala a vydavatelství Supraphon jej nabídne k celosvětové distribuci na přelomu roku 2019 a 2020.

Vydání CD podpoří MKČR, Jihomoravský kraj i Město Brno, nicméně rozpočet na čtyřdenní natáčení tří děl padesáti umělci z celé Evropy je značný.

Czech Ensemble Baroque se proto prostřednictvím sbírky na oblíbené crowdfundingové platformě Hithit snaží shromáždit zbývajících 100 000,- Kč. Kampaň je aktivní pouze do 16. května 2019. Každý, kdo chce pomoci objevit odkaz českého rodáka pro moderní svět, se dozví více zde.

 

František Xaver Richter
Miserere f moll
Koncert pro cembalo a orchestr

Super flumina Babylonis

Soprán: P. Radostová, M. Böhmová
Alt: P. Olech, K. Mazalová
Tenor: J. Kubín
Bas: J. M. Procházka
Cembalo: B. M. Willi
Sbormistr: T. Válková
Koncertní mistr: E. Machová
Dirigent: R. Válek

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky