Kateřina Kněžíková bude hostovat na festivalu Glyndebourne

Sopranistce Kateřině Kněžíkové se splnil sen – bude hostovat na operním festivalu Glyndebourne. Operní pěvkyně bude naši zem reprezentovat krásnou rolí Káti Kabanové ve stejnojmenné opeře Leoše Janáčka.

Kateřina Kněžíková Plachetková (foto se souhlasem Kateřiny Kněžíkové)
Kateřina Kněžíková Plachetková (foto se souhlasem Kateřiny Kněžíkové)

„Je pro mě velkou ctí vystoupit na tak uznávaném festivalu a k tomu v tak nádherné opeře jako je Káťa. Jsem nesmírně šťastná a vnímám to jako svůj další profesní krok. Na tuto roli jsem se připravovala přes rok a poslední tři měsíce byl pro mě part Káti každodenním chlebem. Je to nesmírně náročná role nejen pěvecky, ale také herecky. Nemohu se dočkat na celý zkušební proces a upřímně tomu stále nemohu uvěřit,“ sděluje své dojmy Kateřina Kněžíková.

Naše přední operní pěvkyně, Kateřina Kněžíková, úspěšně absolvovala konkurz, který se konal před dvěma lety. Ke konkurzu byla vedením festivalu pozvána na doporučení dirigenta Jakuba Hrůši.

„Předzpívání se konalo před dvěma roky v Berlíně, vyrozumění o úspěšně vykonaném konkurzu jsem dostala během pár týdnů,“ říká Kněžíková a dodává: „V této době vnímám možnost vycestovat, zkoušet a hrát před diváky jako velké požehnání!“

Glyndebourne Festival Opera se koná od května do srpna a je nejen pro Británii velkou událostí. Glyndebourne se nachází v srdci venkova Sussexu v Británii. Vše začalo vzplanutím jedné velké lásky v roce 1934, kdy zakladatel festivalu John Christie potkal sopranistku Audrey Mildmay. Dnes festival patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším na světě s roční návštěvností 150 tisíc diváků.

V Glyndebourne zdůrazňují, že chtějí dělat jen opravdu špičkové projekty a že poskytují interpretům ty nejlepší podmínky. Takovým projektem je v letošním programu i opera Leoše Janáčka Káťa Kabánová, kde vystoupí Kněžíková v titulní roli. Pěvkyně se chystá do Glyndebourne na tři měsíce. Nejprve bude deset dní v karanténě, dále 1,5 měsíce zkoušet a po té měsíc vystupovat.

Z Čechů se podařilo festival pracovně navštívit dirigentům Jiřímu Bělohlávkovi a Jakubovi Hrůšovi, pěvkyním Gabriele Beňačkové, Soně Červené, Michaele Zajmi či Magdaleně Kožené.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


4.7 3 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments