Kateřina Kněžíková získala Cenu Jantar za rok 2019

Kateřina Kněžíková, leaureátka ceny Thálie za rok 2019 v operní kategorii za titulní roli v Juliettě Bohuslava Martinů na scéně Národního divadla moravskoslezského nyní získala za stejnou roli i prestižní ocenění moravskoslezského kraje Jantar. Díky pandemii a trojímu odložení se Ceny Jantar v Ostravě udílely až nyní.

B. Martinů: Julietta – Kateřina Kněžíková – NDM 2019 (foto Martin Popelář)

„Děkuji všem, kteří můj život dělají krásnější, plnějším a naplněnějším, mé rodině, přátelům, divadlu, kolegům,“ řekla ke svému vítezství a zároveň byla nadšená z výkonu kolegyně Veroniky Holbové, která vystoupila na pódiu v devátém měsíci těhotenství. „V takovém stavu bych se celá třásla, stejně tak jako se i třesu teď při přebírání ceny.“

Není divu, Kateřina odtajnila v pořadu 13. komnata, že během druhého těhotenství prodělala závažné  a vzácné autoimunitní onemocnění, kdy ji přestávaly fungovat hlasivky a na to se ji zhroutil i celý imunitní systém. O to víc si cení nejen uzdravení, zdravých dětí, ale také svého návratu na jevištní pódia, které završila udělením těch nejprestižnějších českých cen Thálie a Jantar.

Jejím největším úspěchem je obsazení Placidem Domingem  do role Donny Elvíry v Don Giovanni. Mistr si pro událost, která se konala ku příležitosti 230. výročí světové premiéry tohoto Mozartova díla, Kateřinu vybral v klasickém konkurzu. „To, že mi sedí i závažnější repertoár mě v kariéře takzvaně nakoplo,“ směje se Kateřina, „ze spolupráce jsem měla ohromnou radost.“

Kateřina je maminkou dvou malých holčiček Adélky a Barborky a manželkou našeho nejúspěšnějšího operního pěvce Adama Plachetky. Tento hvězdný pár dokonce nazpíval novou oficiální verzi české hymny.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments