Kdo bude novým ředitelem Moravského divadla? V užším kole jsou tři uchazeči

Olomoucká radnice hledá nového ředitele Moravského divadla. Do užšího kola soutěže se dostali tři ze čtyř uchazečů, které na tuto funkci doporučila výběrová komise. Radní mezi nimi nového ředitele dnes zatím nevybrali, s jednotlivými kandidáty se chtějí blíže seznámit, řekla mluvčí radnice Radka Štědrá. Moravské divadlo vede od října 2013 bývalý ředitel olomouckého studia Českého rozhlasu Pavel Hekela. Smlouva mu končí v září a své místo již znovu neobhajuje.

Výběrová komise podle mluvčí radnice jednoznačně nedoporučila žádného ze tří kandidátů, proto se radní chtějí s každým sejít osobně. Seznámit se hodlají především s jejich koncepcí a vizí. „Uchazeči budou pozváni na jednání Rady města Olomouce, které se uskuteční v úterý 24. dubna,“ uvedl náměstek primátora Pavel Urbášek.

Moravské divadlo Olomouc (zdroj commons.wikimedia.org/Michal Maňas)

Konkurz na obsazení funkce ředitele příspěvkové organizace Moravské divadlo Olomouc byl vyhlášen 22. ledna, tříkolové výběrové řízení pro město dělá externí personální firma. Důvody vyhlášení výběrového řízení město neuvedlo.

Dosavadní ředitel divadla Pavel Hekela dnes potvrdil, že mu vyprší smlouva na konci září. Uvedl, že město mu mohlo smlouvu prodloužit, místo toho však vypsalo výběrové řízení. „Zřizovatel si zřejmě přál nějakou změnu, proto vypsal výběrové řízení,“ podotkl ředitel divadla a dodal, že se do konkurzu nepřihlásil. Uvedl, že jeho pětileté působení bylo úspěšné, a odkázal i na rostoucí návštěvnost a tržby.

Podle informací vedení divadla z července loňského roku návštěvnost Moravského divadla Olomouc v ukončené sezoně 2016/2017 meziročně vzrostla z 95.000 diváků v předchozím období na 102.000 diváků. Tržby divadla se díky tomu zvýšily o milion korun na 19 milionů korun. Průměrná návštěvnost představení za předchozí sezonu činila 76 procent, což bylo o dva procentní body více než před rokem.

Moravské divadlo Olomouc (foto MDO/Michael Hančovský)

Moravské divadlo dnes shodou okolností zveřejnilo dramaturgický plán na příští sezonu. Divákům chce nabídnout dvanáct premiér. Divadlo má tři umělecké soubory a do jeho nabídky patří balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky. Divadlo je příspěvkovou organizací města. Loni olomoucká radnice na jeho provoz vyčlenila zhruba 109 milionů korun.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat