Když jsem tančil v Africe

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Od roku 2001 žije a tvoří převážně v zahraničí. Jako sólista byl angažován ve Volksoper Wien / Tanztheater Wien, Baletu Bern, Tanečním divadle Tiroler Landestheater v Innsbrucku a Baletu Landestheater Linz v Rakousku, kde byl kmenovým členem souboru a protagonistou titulních a hlavních rolí velkých dějových moderních baletů, mimo jiné Coppélia, Sissi, Salome, Buster Keaton, Louskáček a myší král, Lorenzaccio, Bernarda Alba, Fidelio, Michelangelo, Rumi, Šípková Růženka a další. Jako host působil rovněž v Magyar Festival Ballet v Budapešti, německých ansámblech Ballett Vorpommern, Stadttheater Fürth / Nürnberg, Staatstheater Darmstadt, Staatstheater Kassel a především pak v English National Opera v Londýně, irském Fabulous Beast Dance Theatre a rakouských Tanztheater Homunculus, Tanz Company Gervasi či renomovaném operním domě Theater an der Wien / Kammeroper Wien. Zde se „přehrál“ k žánru současného abstraktního tance a k alternativním formám tanečního a pohybového divadla. Doposud pracoval s bezmála padesáti mezinárodními choreografy na více než sto projektech, sám jich vytvořil již přes třicet. Spolupracoval také s mezinárodními operními režiséry, mimo jiné Brigitte Fassbaender, Rainerem Mennickenem, Matthiasem Davidsem, Karlem Sibeliem, Jeanem Renshawem, Karlem Drgáčem a dalšími.

Po celou dobu svého zahraničního působení si udržuje kontakt s českou scénou v podobě uměleckého vedení Mezinárodního Workshop Festivalu ProART se zaměřením na propojování a hledání společných cest pro tanec, zpěv, herectví a fotografii, a rovněž stejnojmenného souboru ProART Company, který se ve své dramaturgii nízkorozpočtových projektů zaměřuje na nové choreografické koncepty pro vážnou hudbu, literární předlohy a sociální témata dnešní doby / www.proart-festival.cz.

Jako choreograf a režisér prezentoval svou tvorbu v Rakousku, Německu, Francii, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Portugalsku, Itálii, Izraeli, Jižní Koreji, Keni a na Maltě.

V roce 2012 absolvoval studijní pobyt jógy v Indii. V roce 2013 posléze dokončil magisterské studium pohybového výzkumu na Anton Bruckner Privat Universität v Linzi. Žije ve Vídni.

Foto archiv autora

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


Napsat komentář