Klášterní hudební slavnosti budou zahájeny vyprodaným koncertem Adama Plachetky

Zcela vyprodaným koncertem Adama Plachetky v sobotu 10. června 2023 otevřou Klášterní hudební slavnosti svůj 17. ročník. Slavnostního zahájení v Šumperku se zúčastní ministr kultury Martin Baxa a olomoucký hejtman Josef Suchánek.
Adam Plachetka (foto Ilona Sochorová)
Adam Plachetka (foto Ilona Sochorová)

Úvodní koncert Klášterních hudebních slavností je věnován šumperskému rodákovi a ve své době slavnému tenoristovi Leo Slezakovi. Adam Plachetka spolu s Czech Ensemble Baroque připomene výročí 150 let od narození tohoto sólisty Metropolitní opery v New Yorku i Vídeňské státní opery. Ke Slezakovi i k Vídni se v duchu motta „Inspirace Vídní“ bude odkazovat dalších šestnáct koncertů rozložených od června do září. Celý festival tematicky uzavře 30. září 2023 koncert klarinetistky Anny Paulové a Pražského komorního orchestru „Vídeň, Praha, Šumperk“.

„Na letošní ročník se nesmírně těším. Připravili jsme opravdu pestrou dramaturgii festivalu, včetně novinky – doprovodného programu ve formě výstavy, přednášek a komentovaných prohlídek Šumperka, tzv. Malé Vídně. Věřím, že diváci budou nadšeni jak z výkonů pozvaných umělců, tak z objevování míst s nezapomenutelným geniem loci v srdci Jeseníků,“ láká ředitel festivalu Roman Janků.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments