Klavírista Lukáš Vondráček při prologu letošního Pražského jara nezahraje

Pražské jaro dnes odpoledne s politováním oznámilo, že klavírista Lukáš Vondráček se s ohledem na nečekaný souběh pracovních povinností nebude moci zúčastnit prologu festivalu 11. května. Večer nazvaný Před zahájením neformálně se má uskutečnit ve víceúčelovém kulturním prostoru Royal na pražských Vinohradech a ohlášen byl původně podtitulem Mladí čeští interpreti světového renomé mimo prostor koncertní síně, bez fraku a s programem, který byste od nich nečekali.

Lukáš Vondráček (foto Petr Horník)

Lukáše Vondráčka na koncertu 11. května zastoupí indo-americká klavíristka Pallavi Mahidhara. S druhým ohlášeným protagonistou večera, houslistou Josefem Špačkem, ji pojí mnohaleté přátelství, které se datuje od společných studií na Curtisově institutu v americké Filadelfii, kde byla žačkou Ignáce Solženicyna. Je držitelkou ocenění z mnoha prestižních soutěží, včetně druhé ceny ze slavné klavírní soutěže v Ženevě roku 2014 či ceny pro mladé talenty udělované akademií festivalu Verbier. Má za sebou úspěšná vystoupení s Chicago Symphony Orchestra, Petrohradským symfonickým orchestrem a celou řadou dalších. Její recitály vyslechlo obecenstvo věhlasných koncertních síní – za všechny jmenujme Kennedyho centrum ve Washingtonu, Národní centrum v Pekingu či Šostakovičovu síň Petrohradské filharmonie.

Pallavi Mahidhara (zdroj Pražské jaro)

Pořadatelé dnes rovněž doplnili, že neformálním koncertním prologem festivalu bude slovem provázet herečka, bloggerka a spisovatelka Marie Doležalová.

Pražskojarní koncert Lukáše Vondráčka plánovaný na 18. května s Českou filharmonií a dirigentem Kristjanem Järvim zůstává beze změn.

Reklama

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na