Klavírista Lukáš Vondráček při prologu letošního Pražského jara nezahraje

Pražské jaro dnes odpoledne s politováním oznámilo, že klavírista Lukáš Vondráček se s ohledem na nečekaný souběh pracovních povinností nebude moci zúčastnit prologu festivalu 11. května. Večer nazvaný Před zahájením neformálně se má uskutečnit ve víceúčelovém kulturním prostoru Royal na pražských Vinohradech a ohlášen byl původně podtitulem Mladí čeští interpreti světového renomé mimo prostor koncertní síně, bez fraku a s programem, který byste od nich nečekali.

Lukáš Vondráček (foto Petr Horník)

Lukáše Vondráčka na koncertu 11. května zastoupí indo-americká klavíristka Pallavi Mahidhara. S druhým ohlášeným protagonistou večera, houslistou Josefem Špačkem, ji pojí mnohaleté přátelství, které se datuje od společných studií na Curtisově institutu v americké Filadelfii, kde byla žačkou Ignáce Solženicyna. Je držitelkou ocenění z mnoha prestižních soutěží, včetně druhé ceny ze slavné klavírní soutěže v Ženevě roku 2014 či ceny pro mladé talenty udělované akademií festivalu Verbier. Má za sebou úspěšná vystoupení s Chicago Symphony Orchestra, Petrohradským symfonickým orchestrem a celou řadou dalších. Její recitály vyslechlo obecenstvo věhlasných koncertních síní – za všechny jmenujme Kennedyho centrum ve Washingtonu, Národní centrum v Pekingu či Šostakovičovu síň Petrohradské filharmonie.

Pallavi Mahidhara (zdroj Pražské jaro)

Pořadatelé dnes rovněž doplnili, že neformálním koncertním prologem festivalu bude slovem provázet herečka, bloggerka a spisovatelka Marie Doležalová.

Pražskojarní koncert Lukáše Vondráčka plánovaný na 18. května s Českou filharmonií a dirigentem Kristjanem Järvim zůstává beze změn.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat