Klavíristka Slávka Vernerová vystoupí na Classix Festivalu v Rumunsku

Klavíristka Slávka Vernerová vystoupí v rámci mezinárodního festivalu Classix Festival v rumunském městě Iași. Spolu se čtyřmi hudebníky zahraje známý Kvintet A dur "Pstruh" op. 114 D 667 Franze Schuberta. Koncert bude možné shlédnout živě na stránkách festivalu i Facebooku.

Slávka Vernerová (zdroj Pražské jaro)
Slávka Vernerová (zdroj Pražské jaro)

Ve středu 16. února 2022 vystoupí klavíristka Slávka Vernerová od 19:00 hodin v Casa de Cultură a Studenților Iași v rámci Classix Festival. Kvintet A dur „Pstruh“ op. 114 D 667 Franze Schuberta přednese společně s rumunskými hudebníky – Tudor Bolnavu (housle), Doru Costachescu (viola), Sebastian Vîrtosu (violoncello) a Virgil Prisacariu (kontrabas).

Dále je na programu Concertino Leoše Janáčka v podání hudebníků: Dragoș Cantea (klavír), Bjarne Magnus Jensen (housle), Tudor Bolnavu (housle), Doru Costachescu (viola), Jonas Frølund (klarinet), Niklas Mouritsen (lesní roh), Constantin Barcov (fagot).

Slávka Vernerová se od dětství chtěla stát lékařkou, přesto nyní patří k nejvýraznějším českým klavíristům. Pro hudební dráhu se rozhodla na základě vítězství v Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Hradci Králové. Byla přijata na pardubickou konzervatoř – rovnou do druhého ročníku – do třídy Martina Hršela. Následně studovala na HAMU u legendárního klavíristy Ivana Moravce. Nyní Vernerová koncertuje po celém světě. Odehrála recitál ve slavném sále curyšské Tonhalle, vystoupila za doprovodu Royal Liverpool Philharmonic Orchestra, hostovala na BBC Proms pod taktovkou Jiřího Bělohlávka, za doprovodu BBC Symphony Orchestra.

Účast na koncertu je povolena pouze osobám očkovaným proti viru SARS-CoV-2 či osobám, které se nacházejí mezi 15. a 180. dnem od potvrzení nákazy virem SARS-CoV-2. Po celou dobu akce je povinné zakrytí dýchacích cest respirátorem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments