Koho mají návštěvníci SND nejraději? Co se podle nich nejvíc povedlo? A na co se nejvíc těší?

Stovky návštěvníků slovenské první scény se na konci uplynulé sezony zúčastnily diváckého průzkumu. Výsledek? Nejočekávanějším premiérovým operním titulem sezony nadcházející je nově chystaný Beethovenův Fidelio. Nejoblíbenější sólistkou je sopranistka Ľubica Vargicová, na dalších dvou místech skončily sopranistka Adriana Kohútková a mezzosopranistka Terézia Kružliaková. Nejoblíbenějším sólistou se stal tenorista Ján Babjak, za ním se v první trojici umístili basista Martin Malachovský a barytonista Pavol Remenár. A u diváků nejúspěšnější operní premiéra loňské sezony Slovenského národního divadla? Gounodův Romeo a Julie.Fanoušci baletu dali nejvíc hlasů dubnové premiéře Korzára, z tanečníků pak největší obliby dosáhla Romina Kołodziej a po ní Nikoleta Stehlíková a Viola Mariner, mezi pány v Baletu skončil na prvním místě Orazio Di Bella, za ním se umístili Andrej Szabo a Peter Dedinský. Nejočekávanějším baletním titulem nové sezony je společný projekt Slovenského národního divadla a orchestru Cigánski diabli, nazvaný Carmen á la Gypsy.
Foto SND, archiv

Mohlo by vás zajímat


1
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
ladislav

Pisem sem svoj komentar, pretoze ziadna uputavka na premieru Simon Boccanegra nevysla.
Toto su moje dojmy tesne pod prvej premiere Simona Boccanegru v SND.
Rezia ziadna – ale aspon neboli ziadne vylomeniny.Pan Chudovsky sa nechal inspirovat Salzburgom/ ihlicnaty les – Don Carlos 2012, muzealne artefakty-Trubadur 2013/.
Renesancne postavy moderne oblecene ? Ked uz pan riaditel chcel setrit prostriedky SND,
mohol toto predstavenie urobit koncertantne.
Pan Leginus vôbec necitil so spevákmi, orchester bol prilis hlucny. Prazske publikum moze
byt rado, ze ho tam nema.
Ale solisticke vykony boli skutocne majstrovske. Kyungho-Kim v ulohe Adorna a Peter Mikulas v ulohe Fiesca skutocne excelovali.