Komorní filharmonie Pardubice chystá vánoční koncert

V předvečer druhé adventní neděle se v Sukově síni Domu hudby uskuteční Vánoční koncert, který nabídne Vánoční kantátu Leopolda Koželuha, která zazní po více jak 200 letech v obnovené světové premiéře.
Boni Pueri & Jaroslav Šlajs (foto Miroslav Adamec)
Boni Pueri & Jaroslav Šlajs (foto Miroslav Adamec)

Jedná se o skladbu, která byla na přelomu osmnáctého a devatenáctého století uváděna celkem často. Od té doby jako by se po ní slehla zem a dílo bylo dlouho považováno za ztracené, dokud jej v nedávné době v archivu ve Florencii neobjevil švédský badatel Daniel Bernhardsson. Díky jeho objevu a následné práci dalších odborníků, v čele s muzikologem Jiřím Štilcem, který se spolupodílel na českém překladu, ji můžete slyšet v Pardubicích pod taktovkou dirigenta Marka Štilce, a to ve skvělém obsazení.

V doprovodu Komorní filharmonie Pardubice se představí tenorista Petr Nekoranec, sopranistka Michaela Šrůmová, barytonista Jakub Hliněnský a český chlapecký sbor Boni pueri. Vánoční kantáta je posluchačsky přívětivou skladbou, bohatou na střídání působivých sólových a sborových partů. Slyšet ji v provedení chlapeckého sboru Boni pueri a vynikajících sólistů bude úžasný zážitek a rozhodně navodí slavnostní vánoční atmosféru. Svým dějem se dotýká jak příběhu narození Ježíše Krista v Betlémě, tak dalších biblických příběhů.

Vánoční koncert se uskuteční v sobotu 3. prosince od 19:00 hodin v Sukově síni Domu hudby. Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru, prostřednictvím webových stránek Komorní filharmonie Pardubice či na večerní pokladně před koncertem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments