Komorní filharmonie Pardubice představuje program nové koncertní sezony

Komorní filharmonie Pardubice pro novou koncertní sezonu obnovuje abonmá. Nabídne deset koncertních programů.

Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)
Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)

Komorní filharmonie Pardubice zažila dva obtížné roky kvůli pandemii. V sezoně 2022/2023 ředitel filharmonie Pavel Svoboda očekává, že nenastanou další omezení. „Po uvolnění všech opatření na nás zase doléhá ekonomická situace a šetření lidí, což se projevuje na menší návštěvnosti,“ řekl Svoboda. Věří, že se vše postupně zlepší.

Mezi hlavní lákadla sezony zařadila filharmonie koncert německého trumpetisty Reinholda Friedricha. Je častým hostem prestižních orchestrů a vystupuje na významných pódiích. Příznivci operních árií uslyší islandskou mezzosopranistku Arnheidur Eiriksdóttir. Na koncertě zazpívá díla Wolfganga Amadea Mozarta, Georga Friedricha Händela či Gioachina Rossiniho.

Filharmonie také zařazuje do sezony oblíbené nedělní matiné pro děti a jejich rodiče. Tři hudební setkání posluchačům představí hudební pojmy, melodii, dynamiku a rytmus. Koncerty jsou vhodné pro děti od pěti let.

Filharmonie opět bude pořádat Pardubické hudební jaro. Stálicemi sezony jsou pak mimořádné koncerty, chystá se mimo jiné vánoční setkání s tenoristou Petrem Nekorancem.

Mezi diváky měl úspěch pořad Groteska s filharmonií, proto bude na programu i v nové sezoně. Tentokrát bude na velkém plátně promítaný němý film Safety Last s Haroldem Lloydem. Snímek doprovodí živá hudba. Orchestr bude dirigovat autor hudby, americký dirigent Robert Israel.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments