Komorní prostor Atria na Žižkově rozezní klavírní koncerty

Sérii klavírních koncertů zahájí 28. října 2021 od 19:30 hodin pianista Ivo Kahánek, jazzové standardy a kompozice zahraje 25. listopadu v 19:30 hodin pianista a skladatel Vít Křišťan a letošní klavírní řadu zakončí 16. prosince v 19:30 hodin mimořádná skladatelka a pianistka Nikol Bóková.

Nikol Bóková (zdroj Jan Vala)
Nikol Bóková (zdroj Jan Vala)

V provedení Ivo Kahánka se 28. října 2021 v 19:30 hodin v sále Atria na Žižkově setkají tři skladatelé – Wolfgang Amadeus Mozart, Antonín Dvořák a Fryderyk Chopin. Ivo Kahánek se interpretaci zmíněných autorů věnuje pravidelně. Důkazem toho je mimo jiné zbrusu nový komplet Dvořákova klavírního díla, který vyšel u vydavatelství Supraphon v září letošního roku.

Jazzové standardy a kompozice zahraje 25. listopadu 2021 v 19:30 hodin pianista a skladatel Vít Křišťan, který má za sebou dvě autorské desky a na mnoha dalších se podílel. Zkušenosti sbíral na studiích v Evropě a během svých cest hrál s mnoha jazzmany.

Klavírní řadu pro tento rok uzavře 16. prosince 2021 v 19:30 mimořádná skladatelka a pianistka Nikol Bóková. Pod barokní klenbou kostela propojí díla skladatelů klasické hudby se svou vlastní tvorbou. Zatímco v první části koncertu zazní známá díla Rachmanina, Skrjabina a Ravela, druhá část vystoupení bude patřit autorčiným skladbám z jejích alb Inner Place a Unravel. Hudebnice, která ve své tvorbě stírá hranice žánrů, vystoupí v sestavě klasického jazzového tria. Po jejím boku zahrají Martin Kocián na kontrabas a Michał Wierzgoń na bicí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments