Koncerty Národního divadla: Ivan Kusnjer a smetanovské výročí

Národní divadlo zve v únoru 2019 na dvě mimořádná vystoupení věnovaná Ivanu Kusnjerovi a výročí narození Bedřicha Smetany. První z nich se koná v Pražské křižovatce 2. února a druhé 23. února přímo v Národním divadle.
Ivan Kusnjer (zdroj ND)

Koncert Ivan Kusnjer a jeho žáci je třetím koncertem pořádaným Operou Národního divadla v Pražské křižovatce – kostele sv. Anny. Dlouholetého sólistu Opery Národního divadla Ivana Kusnjera 2. února od 19.00 představí také jako významného pěveckého pedagoga. Spolu s ním vystoupí jeho žáci, sólisté Opery Národního divadla Stanislava Jirků, Václav Lemberk, Pavel Švingr, František Zahradníček a také současní studenti Hudební akademie múzických umění. Na programu budou písně, operní a oratorní árie Antonína Dvořáka, Gustava Mahlera, Franze Schuberta a dalších skladatelů. Na klavír doprovodí Irina Roměnská.

Matiné k 195. výročí narození Bedřicha Smetany, konané 23. února 2019 od 11.00 v Národním divadle, je šestým dopoledním koncertem pořádaným ve spolupráci se Společností Bedřicha Smetany.  Program představí Smetanovy skladby pro dva klavíry na čtyři ruce, předehry k divadelním hrám, rané písně i oblíbené operní árie. Jejich interprety budou sólisté Opery Národního divadla Marie Fajtová, Michaela Zajmi a Josef Moravec, Orchestr Státní opery s dirigentem Jiřím Štruncem. Jako zvláštní host vystoupí klavírní virtuóz Miroslav Sekera. Ve výroční den narození Bedřicha Smetany 2. března 2019 Národní divadlo uvede inscenaci Libuše Jana Buriana. V hlavních rolích se představí sólisté Dana Burešová a Svatopluk Sem pod taktovkou Jaroslava Kyzlinka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat