Koncerty Národního divadla: Ivan Kusnjer a smetanovské výročí

Národní divadlo zve v únoru 2019 na dvě mimořádná vystoupení věnovaná Ivanu Kusnjerovi a výročí narození Bedřicha Smetany. První z nich se koná v Pražské křižovatce 2. února a druhé 23. února přímo v Národním divadle.
Ivan Kusnjer (zdroj ND)

Koncert Ivan Kusnjer a jeho žáci je třetím koncertem pořádaným Operou Národního divadla v Pražské křižovatce – kostele sv. Anny. Dlouholetého sólistu Opery Národního divadla Ivana Kusnjera 2. února od 19.00 představí také jako významného pěveckého pedagoga. Spolu s ním vystoupí jeho žáci, sólisté Opery Národního divadla Stanislava Jirků, Václav Lemberk, Pavel Švingr, František Zahradníček a také současní studenti Hudební akademie múzických umění. Na programu budou písně, operní a oratorní árie Antonína Dvořáka, Gustava Mahlera, Franze Schuberta a dalších skladatelů. Na klavír doprovodí Iryna Roměnska.

Matiné k 195. výročí narození Bedřicha Smetany, konané 23. února 2019 od 11.00 v Národním divadle, je šestým dopoledním koncertem pořádaným ve spolupráci se Společností Bedřicha Smetany.  Program představí Smetanovy skladby pro dva klavíry na čtyři ruce, předehry k divadelním hrám, rané písně i oblíbené operní árie. Jejich interprety budou sólisté Opery Národního divadla Marie Fajtová, Michaela Zajmi a Josef Moravec, Orchestr Státní opery s dirigentem Jiřím Štruncem. Jako zvláštní host vystoupí klavírní virtuóz Miroslav Sekera. Ve výroční den narození Bedřicha Smetany 2. března 2019 Národní divadlo uvede inscenaci Libuše Jana Buriana. V hlavních rolích se představí sólisté Dana Burešová a Svatopluk Sem pod taktovkou Jaroslava Kyzlinka.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na