Konference Hlasohledu představí hlas jako nástroj porozumění

Tento pátek 26. listopadu 2021 proběhne celodenní mezinárodní online konference s názvem Hlas jako nástroj spojování komunity, hlas jako nástroj sociální změny. Konferenci připravil spolek Hlasohled pod vedením své zakladatelky, zpěvačky a lektorky Ridiny Ahmedové. Účastníci od nás i ze zahraničí budou hledat odpověď na otázku, zda může hudba opravdu spojovat lidi a měnit svět.

Streetwise Opera (zdroj Hlasohled)
Streetwise Opera (zdroj Hlasohled)

Představíme několik českých i zahraničních projektů, které využívají zpěv a práci s hlasem k tomu, aby zmenšovaly společenské propasti a prohlubovaly porozumění mezi lidmi. Ale i k tomu, aby lidé, kteří se mohou cítit z různých důvodů neviditelní a neslyšeni, zažili prostředí, kde jsou součástí komunity a kde doslova mají svůj hlas,” vysvětluje Ridina Ahmedová.

Do diskuse byli přizváni například zástupce britské neziskové organizace Streetwise Opera (která vytvořila řadu inscenací a pozoruhodných hudebních projektů, v nichž účinkují lidé bez domova), vězeňská kaplanka Vendula Glancová (přijede spolu se dvěma bývalými vězni, kteří budou mluvit o tom, proč jim zkušenost hudebního společenství pomáhá nespadnout zpátky do recidivy), zástupce sboru Elpida či hudební publicista Pavel Klusák, který bude mluvit o působení hudby v širokých společenských souvislostech.

Konference, která proběhne v pátek 26. listopadu 2021 od 9:00 do 17:00 hodin je přístupná zdarma a otevřena všem, bez ohledu na odbornost, zkušenost či věk. Účast je možná po předchozí registraci na stránkách Hlasohledu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments