Konference Hlasohledu představí hlas jako nástroj porozumění

Tento pátek 26. listopadu 2021 proběhne celodenní mezinárodní online konference s názvem Hlas jako nástroj spojování komunity, hlas jako nástroj sociální změny. Konferenci připravil spolek Hlasohled pod vedením své zakladatelky, zpěvačky a lektorky Ridiny Ahmedové. Účastníci od nás i ze zahraničí budou hledat odpověď na otázku, zda může hudba opravdu spojovat lidi a měnit svět.

Streetwise Opera (zdroj Hlasohled)
Streetwise Opera (zdroj Hlasohled)

Představíme několik českých i zahraničních projektů, které využívají zpěv a práci s hlasem k tomu, aby zmenšovaly společenské propasti a prohlubovaly porozumění mezi lidmi. Ale i k tomu, aby lidé, kteří se mohou cítit z různých důvodů neviditelní a neslyšeni, zažili prostředí, kde jsou součástí komunity a kde doslova mají svůj hlas,” vysvětluje Ridina Ahmedová.

Do diskuse byli přizváni například zástupce britské neziskové organizace Streetwise Opera (která vytvořila řadu inscenací a pozoruhodných hudebních projektů, v nichž účinkují lidé bez domova), vězeňská kaplanka Vendula Glancová (přijede spolu se dvěma bývalými vězni, kteří budou mluvit o tom, proč jim zkušenost hudebního společenství pomáhá nespadnout zpátky do recidivy), zástupce sboru Elpida či hudební publicista Pavel Klusák, který bude mluvit o působení hudby v širokých společenských souvislostech.

Konference, která proběhne v pátek 26. listopadu 2021 od 9:00 do 17:00 hodin je přístupná zdarma a otevřena všem, bez ohledu na odbornost, zkušenost či věk. Účast je možná po předchozí registraci na stránkách Hlasohledu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments