Konzervatoř Duncan centre slaví 30 let

Konzervatoř Duncan centre vstupuje do čtvrté dekády své existence. Oslavy 30 let od založení zahájí třídenní program od 20. do 22. září v podmanivé, tancem vibrující budově konzervatoře v Braníku. Během října budou studenti prezentovat svoji tvorbu v Děčíně, Plzni, Litoměřicích, Jihlavě a Pardubicích. Vyvrcholení oslav proběhne v Divadle Ponec 11. listopadu.
Konzervatoř Duncan centre, maturitní představení 2018 (foto Marek Malis)

„Konzervatoř Duncan centre je jedinečná škola svého druhu v České republice. Od založení Evou Blažíčkovou v roce 1992 významně přispěla k rozvoji současného tance u nás. Mnoho absolventů školy trvale ovlivňuje podobu domácí umělecké scény a/nebo jsou významnou součástí systému taneční a pohybové výchovy dětí v ČR,“ říká současný ředitel KDC Petr Tyc.

V úterý 20. září v 16 hodin zahájí oslavy krátké taneční vystoupení studentů. Po něm promluví ředitel školy Petr Tyc a hosté. Vernisáž fotografií Dragana Dragina, „dvorního” fotografa školy v devadesátých a nultých letech, představí autorův výběr z jeho nekončících pokusů zachytit v Duncanu duši tance. Podvečer bude patřit diskuzi s hosty z různých uměleckých oborů na téma Jaké místo má tanec v současném umění. Závěr úvodního dne oslav bude patřit Evě Blažíčkové, která nejen studentům a mladším divákům přiblíží okolnosti založení školy.

Petr Tyc (foto Vojtěch Brtnický)

Ve středu 21. září začne od 16.30 program určený studentům i veřejnosti. Budou promítány studentské filmy vzniklé v posledních dvou letech, od 18 hodin v pořadu Slovo a role absolventů KDC ve společnosti se bude diskutovat s pěti absolventy s různou profesní dráhou. Během pořadu také představí Jana Bohutínská výsledky průzkumu mezi absolventy KDC. Středeční program završí představení složené z choreografií studentů, absolventů i pedagogů školy.

Konzervatoř Duncan centre, maturitní představení 2017 (foto Vojtěch Brtnický)

Kromě programu pro veřejnost bude středa od rána až do podvečerního programu patřit studentům školy, kteří dostali možnost sami si program dne zvolit. Čekají je dva půldenní workshopy s Cirkem La Putyka a s Kristiánem Mensou.

Ve čtvrtek 22. září večer uvede KDC od 18 hodin podruhé představení složené z choreografií studentů, absolventů i pedagogů, po kterém školu rozezní a roztančí hudební večírek. Už od rána ovšem bude čtvrtek věnován taneční a pohybové výchově. Denní program je určen studentům KDC a žákům ZUŠ. Povedou ho pedagogožky KDC Veronika Kacianová, Marta Vodenková Trpišovská a hosté Barbora Látalová a Jan Bárta.

V říjnu budou oslavy pokračovat sérií představení studentů a dílen pedagogů v regionech. Akci bude možné navštívit v Plzni (6/10), Litoměřicích (11/10), Jihlavě (14/10), Pardubicích (20–22/10) a Děčíně (4–5/11). V každém městě se bude program částečně obměňovat. Završením oslav bude prezentace tvorby nejen studentů KDC v Divadle Ponec 11. listopadu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments