Kouzelné Vánoce ve Státní filharmonii Košice

O Vánoce ve filharmonii je i letos velký zájem. Státní filharmonie Košice připravila pro své návštěvníky tři vánoční koncerty.
Adam Sedlický (zdroj Štátna filharmónia Košice)
Adam Sedlický (zdroj Štátna filharmónia Košice)

Sólistou večera bude slovenský houslový virtuos Dalibor Karvay. Ke sváteční atmosféře přispěje Košický pěvecký sbor učitelů a Sbor svaté Cecílie. Pod taktovkou Adama Sedlického se s orchestrem Státní filharmonie Košice představí sopranistka Michaela Kušteková, mezzosopranistka Terézia Kružliaková, tenorista Michal Lehotský a basista Gustáv Beláček. Vánoční koncerty se uskuteční v neděli 17., v pondělí 18. a v úterý 19. prosince 2023 od 19:00 v Domě umění. K dispozici jsou ještě poslední vstupenky.

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby se těší velké oblibě košického publika. Státní filharmonie Košice ji proto dvakrát uvede na koncertech nazvaných Vánoční koncert s Rybovkou. Zazní také houslové koncerty Podzim a Zima z populárního Vivaldiho cyklu Čtvero ročních dob. Program pondělního Vánočního koncertu bude jiný, i když obsazení zůstává stejné. Návštěvníci se mohou těšit mimo jiné na Mozartovu Mši C dur, známou jako “Korunovační”.

“Máme velkou radost ze zájmu návštěvníků o naše vánoční koncerty. Velmi si vážíme toho, že si lidé najdou čas na krásnou hudbu a že k nám přicházejí za příjemným zážitkem. Děkujeme každému návštěvníkovi Státní filharmonie Košice. Díky vám má naše práce smysl,” říká generální ředitelka Státní filharmonie Košice Lucia Potokárová a spolu se svým týmem přeje příjemně strávený předvánoční čas.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


1 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments