Křídlo bostonského koncertního sálu se promění ve studentský fastfood

Northeastern University pronajme část budovy bostonského Symfonického sálu na studentské aktivity, včetně fastfoodového stravování.
Symphony Hall, Boston (zdroj Pinterest)

Northeastern University pronajme Cohenovo křídlo bostonského Symfonického sálu pro „studentské fastfoodové stravování a další studentské aktivity“, dle dopisu vedení univerzity, zaslaného 16. července bostonskému Úřadu pro plánování a rozvoj. Univerzita chce pronajmout 1300 m² tohoto prostoru na šestiměsíční období – od 15. srpna 2020 do 14. února 2021. Univerzitní tiskové oddělení neodpovědělo na dotazy, jak bude přesně s těmito prostory naloženo. Pouze sdělilo, že „další užití tohoto prostoru nebude zatím předjímáno”. Objevily se však spekulace, které vychází z těchto faktů: Bostonský symfonický orchestr nebude hrát po celou zimu, tudíž není vyloučeno, že by mohli pronajmout i koncertní sál.

V médiích se Bostonský symfonický orchestr proti těmto zprávám ohradil s tím, že Cohenovo křídlo (na 251 Huntington Avenue), které je připojeno k Symfonickému sálu (na 301 Massachusetts Avenue), je jiná budova se samostatnou adresou. Současná dohoda je stále v jednání a doba neaktivity je zatím určená do prosince s možností prodloužení, o kterém bude rozhodnuto během listopadu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


4 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments