Kristina Fialová pokřtila své nové CD

Komerční prezentace

Mladá violistka Kristina Fialová natočila pro společnost ArcoDiva své první sólové album, na které zařadila pouze skladby pro sólovou violu autorů 20. a 21. století. Na CD jsou tedy díla Krzysztofa Pendereckého, Arama Chačaturjana, Vladimíra Godára, Sylvie Bodorové, Miklóse Rózsy a Igora Stravinského. Kompaktní disk se natáčel v sále Bohuslava Martinů v únoru a březnu 2015. 

Křest CD se uskutečnil 15. 6. 2015 v kostele sv. Vavřince a Kristina zde prezentovala dvě skladby z CD – Pendereckého Cadenzu a Stravinského Elegii.„Tuto desku jsem již poslouchal mnohokrát a začal jsem přemýšlet o tom, co mě nutí si ji pouštět stále znovu a znovu. Mohl bych mluvit o zdařilé dramaturgii, o tom, že je sympatické, že se Kristina pustila do celé řady skladeb 20. století. Ale v určitém okamžiku jsem začal vnímat ten tón, který je neopakovatelný, který je úchvatný a který je výsostně přirozený,“ uvedl kmotr CD houslista Ivan Ženatý.Kristina Fialová má za sebou sólová vystoupení po celé Evropě – debutovala ve slavné Tonhalle v Zurichu, na festivalu Tivoli v Dánsku, Bergen festival v Norsku, Santander festival ve Španělsku anebo na posledním ročníku MHF Pražské jaro, kde vystoupila se samostatným recitálem. Spolupracovala také s Kodaňskou filharmonií, Dánským symfonickým orchestrem Aarhus, Pražskou komorní filharmonií, Janáčkovou filharmonií Ostrava a řadou dalších. Mezi její hudební spolupracovníky patří Sophia Jaffé, Alexander Gilman, Václav Hudeček, Radovan Vladkovič, Adam Skoumal, Igor Ardašev či Petr Nouzovský.

V příští sezoně se představí v Německu, Dánsku, Polsku, Estonsku, Itálii a Číně, v České republice vystoupí s předními orchestry a dirigenty, např. Český národní symfonický orchestr a Libor Pešek, Filharmonie Brno a Case Scaglione nebo Severočeská filharmonie a Charles Olivieri – Munroe.
www.kristinafialova.cz

Foto Vilém Veverka, Zdeněk Chrapek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat