Kühnův smíšený sbor uvede světovou premiéru Marka Cimbála

Kühnův smíšený sbor otevírá již 13. ročník vlastní koncertní řady, letos s podtitulem Zpívej! Ve středu 3. května 2023 v 19:30 hodin v kostele sv. Šimona a Judy v Praze uvede světovou premiéru skladby Das Knie Marka Cimbála a tradiční českou sborovou tvorbu skladatelů V. Nováka, P. Ebena a M. Raichla. Jako hosté vystoupí dětské sbory Kosáčci a sbor Modré školy. Koncert řídí sbormistr Jakub Pikla.
Marek Cimbál (foto Alžběta Pecháčková)
Marek Cimbál (foto Alžběta Pecháčková)

Dramaturgie jarního koncertu Kühnova smíšeného sboru se zaměřuje na českou sborovou tvorbu s výraznými texty. Propojení s recitací herce Miroslava Zavičára umožní posluchači ponořit se ještě hlouběji do jejich obsahů a vychutnat si mistrovská zhudebnění. Přizváním dětských sborů je naplněno jedno z poslání těchto koncertů, kterým je sborový zpěv jako prostředek spojení, mezigenerační dialog a prostor pro umělecké vyjádření každého jedince.

Pod vedením Jakuba Pikly zazní kromě světové premiéry skladby Das Knie Marka Cimbála v podání smíšeného sboru cyklus Láska a smrt Petra Ebena, skladba Milování bez vídání Miroslava Raichla a Balady na slova lidové poezie moravské pro smíšený sbor a čtyřruční klavír op. 19 a op. 23: Ranoša, Zakletá dcera, Vražedný milý a Nešťastná vojna od Vítězslava Nováka. Na klavír sbor doprovodí Daniela Valtová Kosinová a Tomáš Pindór.

Dětské sbory uvedou výběry z cyklů Petra Ebena Elce pelce kotrmelce a Miroslava Raichla Ivánkova zvířátka, strašidla a prasátka. Sbory řídí Helena Velická a Radka Jarolímová za doprovodu Vsevoloda Tokmakova.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments