Společnost Antonína Dvořáka pořádá festival Antonín Dvořák mladým

Po vzoru festivalu Folle Journée (festival klasické hudby věnovaný jednomu skladatelovi, původně inspirovaný Pierrem Beaumarchaisem a jeho Figarovou svatbou) se Společnost Antonína Dvořáka rozhodla uspořádat festival Antonín Dvořák mladým. Festival Folle Journée probíhá na mnoha místech na světě, v Madridu, Tokyu, Waršawě a dalších městech.
Apollon Quartet (zdroj Apollon Quartet)
Apollon Quartet (zdroj Apollon Quartet)

Garant festivalu Prof. MUDr. Cyril Höschl DrSc. FRCPsych. prohlásil: „Rozšíření aktivity projektu Antonín Dvořák mladým o jarní dvořákovský festival je neobyčejně dobrým nápadem, jenž ozvláštní hlavní poslání projektu, kterým je nepochybně zakotvení odkazu Antonína Dvořáka v duších nejmladší generace. Zaslouží si to nejen nesmrtelný Čech, Antonín Dvořák, ale také ti, kdo vrůstají do budoucnosti tohoto národa obdařeni krásou hudby.“

Na čtyřech nedělních odpoledních koncertech bude zařazena hudba jediného skladatele – Antonína Dvořáka. První (14. května) a závěrečný (11. června) koncert bude patřit žákům a studentům ZUŠ, konzervatoří a vysokých uměleckých škol. Skladby A. Dvořáka zazní napříč obory – v podání flétnového orchestru, sólových pěvců, klavíristů, ale také nejrůznějších komorních souborů v interpretaci od nejmladších sedmiletých žáků až po vysokoškolské studenty.

Cyklus čtyř koncertů, který se inspiruje myšlenkou původního francouzského festivalu nabídne také dva profesionální komorní soubory: 28. května Trio Budvicense (Markéta Týmlová, Martin Týml a Lenka Týmlová) a 4. června Apollon Quartet, jenž ve spolupráci s violistou Petrem Vernerem a klavíristkou Slávkou Vernerovou uvedou Violový a Klavírní kvintet Antonína Dvořáka.

Festival Dvořák mladým proběhne v sále Nadace Stadler – Trier, v Celetné ulici, vždy od 15:00 hodin. Vstupenky je nutno předem rezervovat na mailu [email protected].

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments