Kvůli chřipkové epidemii mění Moravské divadlo program

Kvůli chřipkové epidemii, která má na svědomí zvýšenou nemocnost v uměleckých souborech, musí Moravské divadlo Olomouc sáhnout už potřetí ke změně programu. V posledních dvou týdnech už muselo podle mluvčího divadla Davida Kresty udělat dvě programové změny a další jsou v plánu v závěru tohoto týdne.
Moravské divadlo Olomouc (archiv OP)

Každá vynucená změna programu nás velmi mrzí, zvlášť pokud se jedná o představení, které je dopředu vyprodané. Chápeme, že jsou diváci často zklamáni, protože neuvidí titul, na který se těšili, a prosíme je o pochopení. Ke všem programovým změnám v letošním roce došlo z důvodu velké nemocnosti, což nejsme schopni ovlivnit, a jen doufáme, že chřipková epidemie konečně ustoupí,” uvedl ředitel divadla David Gerneš. Podotkl, že zástupci divadla se snaží vždy najít náhradní představení tak, aby kvůli zrušenému programu nezůstalo divadlo večer prázdné.

Nemoc jednoho z člena činoherního souboru narušila plány čtvrtečního valentýnského večera. Původně avizované a vyprodané představení Vzpoura nevěst muselo být rychle nahrazeno komedií Central Park West. “Zmíněné onemocnění v souboru činohry má za následek aktuální změnu programu v závěru tohoto týdne. Místo původně plánovaného představení Boží mlýny uvedeme v neděli 17. února náhradní představení Splašené nůžky,” doplnil mluvčí divadla Kresta. Program měnili kvůli onemocnění i členové souboru opery a operety, kteří museli v pátek 1. února 2019 uvést místo muzikálu Zvonokosů operetu Hledám děvče na boogie woogie.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na