Festival Americké jaro nabídne známá jména jazzu a klasické hudby

Čtrnáctý ročník mezinárodního festivalu Americké jaro přinese do Prahy a dalších devíti měst známá jména jazzu a klasické hudby. Jednou z hvězd festivalu bude držitel Grammy, skladatel, producent a jeden z nejvýznamnějších saxofonistů současnosti Joe Lovano. Vedle 18 koncertů nabídne festival od 15. května do 26. června 2019 diskuse a další doprovodné akce. O programu informovala ředitelka pořádajícího Ústavu pro česko-americké vztahy Zdenka Součková.
Anat Cohen (foto Augusta Sagnelli)

Lovano v Praze vystoupí spolu s klavíristkou Marilyn Crispell a s bubeníkem Carmen Castaldim v rámci nového projektu Trio tapestry.

Festival také nabídne vystoupení celosvětově uznávané pianistky Olgy Vinokur, violoncellisty Štěpána Filípka s klavíristkou Katelyn Bouska z USA. V Praze se po dvou letech znovu představí klarinetistka Anat Cohen, která vystoupí v duetu s kytaristou Marcellem Concalvesem. Představí album Outra Coisa: The Music of Moacir Santos, které je nominované na cenu Grammy.

V rámci doprovodného programu se uskuteční besedy v Knihovně Václava Havla připomínající 30. výročí sametové revoluce a 20. výročí vstupu ČR do NATO. Součástí programu bude i debata věnovaná nedávno zesnulému americkému spisovateli Philipu Rothovi.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]