Kvůli koronaviru zrušili letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli šíření koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské hudební slavnosti v bavorském městě Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, informovali dnes organizátoři. Oblíbené letní slavnosti, které jsou vrcholem operní sezóny v Německu, pravidelně navštěvovala i německá kancléřka Angela Merkelová.
Mistři pěvci norimberští – Bayreuther Festspiele 2019 (foto Enrico Nawrath)

Hudební slavnosti měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Organizátoři se je ale dnes rozhodli zrušit “kvůli dopadům koronavirové krize”, které jsou podle nich již nyní znatelné.

Nové nastudování série čtyř oper Richarda Wagnera známé pod názvem Prsten Nibelungův, které bylo tento rok na programu, se bude moci představit až v roce 2022. Na příští rok už je totiž program hotový. Na diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Vstupenky, které si lidé na letošní představení už koupili v předprodeji, zůstanou platné pro příští rok.

Kvůli pandemii nemoci COVID-19 už pořadatelé zrušili mnoho velkých kulturních akcí plánovaných na příští měsíce. Například v Británii se letos neuskuteční rockový festival Glastonbury a ve Francii se nebude konat filmový festival v Cannes.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat