La Scala dnes zahájí svou sezónu bez diváků v hledišti

Milánský operní dům La Scala dnes zahájí svou sezónu bez diváků v hledišti. Kvůli nákaze koronaviru se divadlo rozhodlo změnit program. Místo opery Lucie z Lammermooru divadlo přichystalo téměř tříhodinové televizní představení složené z árií slavných oper, duetů a baletních vystoupení. Představení mohou vidět i diváci v České republice, dnes večer ho odvysílá stanice ČT Art.

Teatro alla Scala (zdroj FB)

Představení se zúčastní známí zpěváci a interpreti, například Plácido Domingo, Piotr Beczała, Roberto Alagna či Lisette Oropesa, která původně měla hrát hlavní roli v opeře Lucie z Lammermooru. Kvůli nákaze koronavirem, která zasáhla i milánský soubor, se změní vnitřní uspořádání v divadle. Orchestr bude hrát v hledišti, zpěváci a členové chóru budou vystupovat z galerie a balkónů.

Představení se uskuteční na svátek svatého Ambrože, který je patronem Milána. Vedení divadla již dříve uvedlo, že počítá se začátkem řádné operní sezóny s diváky v hledišti od února příštího roku. Podle současných protiepidemických opatření, která platí do poloviny ledna, nemohou v Itálii divadla uvádět představení za účasti obecenstva.

Desetimilionová Lombardie je italským regionem, který epidemie postihla nejhůře. Podle statistik italského ministerstva zdravotnictví se od začátku epidemie v kraji nakazilo koronavirem 429.000 lidí a v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo 23.024 lidí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


2.8 4 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments