Laterna magika poprvé na Signal Festivalu

Laterna magika bude letos v říjnu poprvé součástí Signal Festivalu. V rámci jeho programu uvede režisérka Miřenka Čechová a vizuální umělec Erik Bartoš snovou site-specific performanci LUNAtic pro jednu performerku a umělou inteligenci.
Laterna magika – LUNAtic (foto Vojtěch Brtnický)

Performance budou mít diváci možnost vidět od 13. do 16. října ve dvacetiminutových intervalech od 19.00 do 00.00 v Kateřinské zahradě na Karlově náměstí. Každý rok se díky Signal Festivalu stane z ulic Prahy galerie současného digitálního umění. Letos se díky propojení s Národním divadlem a Laternou magikou poprvé na programu objeví divadlo.

Desetiminutové představení slibuje po všechny čtyři večery vtáhnout diváky svou vizuální dynamikou. Autoři inscenace se inspirovali v poezii francouzské básnířky Joyce Mansourové a české surrealistické básnířky Jany (Honzy) Krejcarové. Zkoumají, jak tenká je hranice mezi skutečným a fiktivním. „Bohatství vnitřní imaginace jako útěk od tíživé reality je v inscenaci stěžejní. Jaký je ale ženský tvar od slova génius? Génia? Kde jsou ony geniální ženy, spisovatelky, básnířky, o nichž jsme se ve školách neučili?“ přemýšlí Miřenka Čechová.

Umělecký šéf Laterny magiky Radim Vizváry, který stál u zrodu spolupráce Laterny magiky a Signal Festivalu, věří, že by divadlo mělo kultivovat i veřejný prostor. „Se Signal Festivalem vnímám až sourozenecký vztah. Jednou z vizí Laterny magiky je dostat divadlo do ulic, přiblížit ho divákovi a zároveň rozvíjet prostor digitálního umění o divadelní jazyk.“

Vstup je podmíněn zakoupením vstupenky Signal Plus, kterou lze zakoupit na stránkách festivalu.

Laterna magika – LUNAtic (foto Vojtěch Brtnický)

(Redakčně upraveno)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments