Laureátky Broumovské klávesy vystoupí v pražském Rudolfinu

Slavnostní koncert laureátů představí ve středu 13. října 2021 od 19:30 hodin v Sukově síni pražského Rudolfina vítězky 1. a 3. kategorie mezinárodní soutěže Broumovská klávesa. V podání Viktorie Kozánkové, Nory Lubbadové a Polky Anny Marie Urzędowské zazní díla Johanna Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho nebo Sergeje Rachmaninova.
Laureáti Broumovské klávesy (zdroj Agentura pro rozvoj Broumovska, foto Michal Sedláček)
Laureáti Broumovské klávesy 2021 (zdroj Agentura pro rozvoj Broumovska, foto Michal Sedláček)

Protagonistkami koncertu budou vítězky 1. kategorie Viktorie Kozánková a Nora Lubbadová. Na program vybraly například 12 variací “Ah vous dirais-je Maman” Wolfganga Amadea Mozarta, díla Johanna Sebastiana Bacha a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, nokturna Fryderyka Chopina nebo Preludium g moll op. 23 č. 5 Sergeje Rachmaninova. Polskou hudbu přijede představit také vítězka 3. kategorie Anna Marie Urzędowská, která mimo jiné provede Nocturno Des dur op. 27 č. 2 a Brilantní valčík op. 18 Fryderyka Chopina.

Slavnostní koncert laureátů je završením 11. ročníku mezinárodní hudební soutěže Broumovská klávesa. Soutěž proběhla jako jedna z prvních akcí prezenčně od 14. do 16. května a přivítala 34 mladých pianistů z České republiky, Slovenska a Polska. Koncert v Rudolfinu je jednou z atraktivních cen pro vítěze. „Minulý rok byl Slavnostní koncert laureátů Broumovské klávesy jednou z posledních povolených akcí před definitivním podzimním lockdownem a velmi dobře si pamatuji na koncert plný přející a přátelské atmosféry. Především mladí interpreti stojící na začátku své kariéry čelí v současnosti mnoha výzvám, a tak doufám, že koncertování bude pro všechny mimořádnou inspirací a motivací pro další práci a stane se opět samozřejmou součástí našich životů,“ říká organizátorka soutěže Tereza Kramplová.

„Na letošní koncert laureátů Broumovské klávesy se opravdu těším, protože jejími vítězi – a tedy protagonisty koncertu – se staly opravdu špičky svých věkových kategorií. Po nedávném skvělém představení laureátů Concertina Praga na festivalu Dvořákova Praha tak přichází další možnost slyšet v Praze největší mladé naděje, o jejichž vývoj se snažíme na Broumovské klávese pečovat,” zve na koncert umělecký ředitel soutěže, klavírista Ivo Kahánek.

Vstupné na koncert laureátů je dobrovolné.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments