Letní hornové kurzy vyvrcholily koncertem lektorů v Bezděkově nad Metují

V sobotu 10. srpna 2019 byl slavnostně zakončen 5. ročník mezinárodních Letních hornových kurzů. Vyvrcholením intenzivního týdne, který účastníci kurzů z celého světa trávili převážně v broumovském klášteře, pak byl sobotní koncert lektorů kurzů Ricarda Matosinhose, Zuzany Rzounkové, Jana Vobořila a Martina Sokola v rámci festivalu Za poklady Broumovska.
Koncert lektorů kurzů Ricarda Matosinhose, Zuzany Rzounkové, Jana Vobořila a Martina Sokola (zdroj Za poklady Broumovska)

Na Letní hornové kurzy, probíhající ve dnech 4. – 10. srpna, se přihlásilo více než šedesát účastníků z Japonska, Maďarska, Slovenska, Německa, Švýcarska, Portugalska, Ruska a České republiky. Zakladatelkou a uměleckým garantem kurzů je sólohornistka Symfonického orchestru FOK, Zuzana Rzounková, která uvedla: „Pátý ročník Letních hornových kurzů vnímáme jako obrovský úspěch, nejen počtem účastníků, ale i tím, že se k nám studenti vrací. Letos jsme rozšířili základnu lektorů i korepetitorů, a nabídli jsme kromě špičkového pedagogického zázemí i zajímavý doprovodný program. Během týdne jsme kromě koncertů v broumovském klášteře zažili i rodinnou atmosféru vřelé přijetí na koncertě na Jízdárně v Hejtmánkovicích.“

Zuzana Rzounková letos přizvala ke spolupráci portugalského hornistu Ricarda Matosinhose, děkana JAMU Jindřicha Petráše, Jana Vobořila, sólohornistu České filharmonie, Martina Sokola, prvního hornistu FOK a pedagožku Lenku Němcovou z polické a broumovské ZUŠ.

Společně pak vystoupili v rámci festivalu Za poklady Broumovska v kostele sv. Prokopa v Bezděkově, ke spolupráci přizvali i jednoho z účastníků letošních kurzů, mladého maďarského hornistu Mátého Harangoza. Klavírní doprovod obstarala výtečně Jana Goliášová. Koncert, který představil lesní roh v klasickém i alternativním repertoáru, si přišlo vyslechnut 372 posluchačů, kteří na dobrovolném vstupném přispěli na opravu kostelů částkou 27 156 korun.

Koncert lektorů kurzů Ricarda Matosinhose, Zuzany Rzounkové, Jana Vobořila a Martina Sokola (zdroj Za poklady Broumovska)

Pozvánka na 8. koncert v kostelích broumovské skupiny/ 17. 8. 2018 Otovice
Koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička a stálice na českém hudebním nebi klavírista Martin Kasík, jsou pro posluchače zárukou té nejkvalitnější intepretace. Program v kostele sv. Barbory v Otovicích bude průřezem houslového repertoáru a prezentuje nejznámější a náročná díla komorní houslové literatury doplněné o Novákovy Vzpomínky pro klavír.

Program koncertu:
L. v. Beethoven: Sonáta A dur op. 47 „Kreutzersonate“
V. Novák: Vzpomínky op. 6
J. S. Bach: Partita pro sólové housle
C. Saint-Saëns: Introdukce a Rondo capriccioso op. 28
C. Sarasate: Carmen – fantasie op. 25

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat