Letní hudební akademie Kroměříž se uskuteční i letos

Letní hudební akademie, která nabízí mladým hudebníkům výuku se špičkovými lektory, nebude v Kroměříži chybět ani letos. Uskuteční se od 12. do 20. srpna. Otevřeny budou obory pro sólové hráče, komorní hra, smyčcový studentský orchestr i výuka orchestrální hry. Souběžný festival Hudební Kroměříž přinese program pro širokou veřejnost.

Letní hudební akademie Kroměříž, Tomáš Netopil (zdroj FB)

Studenti konzervatoří, vysokých škol a další mladí hudebníci se ke studiu na Letní hudební akademii Kroměříž (LHAK) mohou hlásit do 15. května. “Naši lektoři jsou připraveni předat mladým hudebníkům své zkušenosti s hrou samotnou, ale zároveň i praktické poznatky z koncertování na světových pódiích či působení ve významných hudebních institucích. Tři z lektorů pedagogicky působí i v zahraničí,” uvedl dirigent Tomáš Netopil, zakladatel a umělecký ředitel akademie.

Výuka akademie pro sólové hráče je připravena v oborech housle, violoncello, viola, cembalo, kontrabas, klavír, zpěv, korepetice a studium pro hudební manažery. Dále LHAK otevírá komorní hru pod vedením Pavla Nikla a frekventanti oborů se smyčcovými nástroji budou členy studentského orchestru pod vedením dirigenta Netopila. Mezi další lektory budou patřit operní pěvkyně Kateřina Kněžíková, klavírista Ivo Kahánek, violoncellistka Michaela Fukačová, houslista Jan Mráček nebo cembalistka Barbara Maria Willi.

Letní hudební akademie v Kroměříži (zdroj LHAK)

“Studenty pro své obory si budou vybírat přímo jednotliví lektoři, a to na základě přihlášek a dodaných nahrávek,” uvedla Kateřina Martykánová. Pro veřejnost je podle ní určený doprovodný program tvořící festival klasické hudby Hudební Kroměříž. Jeho součástí budou od 10. do 22. srpna koncerty, přednášky a workshopy. Prostor dostanou jak úspěšní frekventanti akademie, tak jejich lektoři a další hudební hosté. “Koncerty se odehrají z velké části v památkách UNESCO,” doplnila Martykánová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments