Letní Hudební výlety SHF: Koncerty v dole i v kostele

Letní Hudební výlety SHF chystají na přelomu června a července řadu šesti koncertů. Prvními dvěma budou Klasicistní skvosty: Haydn / Rejcha / Mozart Bennewitzova kvarteta s Igorem Františákem – v pátek 23. června 2023 v Dole Michal v Ostravě-Michálkovicích a v sobotu 24. června v kostele sv. Jiří v Brušperku.
Bennewitzovo kvarteto (zdroj Bennewitzovo kvarteto)
Bennewitzovo kvarteto (zdroj Bennewitzovo kvarteto)

Mimořádný zážitek z komorní hudby přináší Bennewitzovo kvarteto společně s ostravskou klarinetovou ikonou prof. Igorem Františákem. Propojení kvarteta s Františákem je dlouhodobě blízké, dokonce za doby covidu společně nahráli nové CD Haydnových kvartetů.

Bennewitzovo kvarteto letos oslavuje 25 let od svého založení a k tomuto výročí si kromě zmíněného nového alba nadělilo účinkováni v londýnské Wigmore Hall a v březnu pak americké turné. Poté následovaly koncerty i v Německu a Itálii.

Igor Františák se v posledních letech zabývá především komorní hrou se specializací na hudbu starších slohových období včetně dobové interpretace na chalumeau, barokní klarinety a klasicistní klarinety. Jako hráč na tyto historické nástroje spolupracuje např. se se soubory Collegium 1704, Collegium Marianum, Musica Florea, Ensemble Tourbillon, Ensemble Inégal, {oh!} Orkiestra Historyczna (Polsko) či Terra Nova Collective (Belgie). Od roku 2018 je stálým členem unikátního souboru historických basetových rohů Lotz Trio. Vedle aktivní koncertní činnosti je od roku 2002 organizátorem a lektorem mezinárodních interpretačních kurzů v Ostravě. V současnosti působí jako profesor hry na klarinet na Fakultě umění Ostravské univerzity.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments