Letní škola v Terezíně ve spolupráci s Musica non grata připomene hudbu terezínských skladatelů

Česko-německý kulturní projekt Musica non grata, zahájený v roce 2020, je partnerem letošního ročníku Letní školy v Terezíně, který pravidelně pořádá Institut terezínských skladatelů v prostorech bývalého koncentračního tábora Terezín. Od 16. do 19, srpna budou studenti z Německa a České republiky společně diskutovat o osudech a hudbě skladatelů pronásledovaných nacisty.
Wieserův dům v Terezíně (zdroj Vláda ČR)
Wieserův dům v Terezíně (zdroj Vláda ČR)

Letní škola v Terezíně zahrnuje přednášky, debaty, prohlídku města a koncerty studentského orchestru EchoSpore Chamber Ensemble. Studentské konference se zúčastní kolem 25 studentů Vysoké školy hudby a tance v Kolíně nad Rýnem a brněnské Masarykovy univerzity. Celá akce vyvrcholí 19. srpna závěrečným koncertem na Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze.

V rámci letošní Letní školy v Terezíně vystoupí s přednáškami studenti a pozvaní hosté z České republiky i ze zahraničí včetně Dr. Tomáše Krause, tajemníka Federace židovských obcí v ČR. Na koncertech zazní díla terezínských skladatelů Viktora Ullmanna, Gideona Kleina, Hanse Krásy, Pavla Haase a Erwina Schulhoffa, ale také hudba Albana Berga, Ernsta Bachricha, Mieczyslawa Weinberga, Alexandra Zemlinského a skladatelek Marie Herz, Ilse Weber a Vítězslavy Kaprálové.

Program letošní Letní školy v Terezíně připravili Prof. Dr. Lubomír Spurný, Dr. Kai Hinrich Müller a Prof. Dr. Florence Millet. Koncerty za účasti studentů a pedagogů Vysoké školy hudby a tance v Kolíně nad Rýnem se uskuteční ve spolupráci s iniciativou EchoSpore nadace Stifting Lichterfeld a Deutsche Bank Stiftung, podporující znovuobjevování tvorby pronásledovaných umělců.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments