Letos se konečně uskuteční festival Janáček a Luhačovice

V Luhačovicích na Zlínsku se v polovině července opět uskuteční festival Janáček a Luhačovice. 29. ročník se bude konat od 11. do 16. července.

Festival Janáček a Luhačovice 2019 (zdroj Janáček a Luhačovice)
Festival Janáček a Luhačovice 2019 (zdroj Janáček a Luhačovice)

„Hlavním záměrem festivalu je nejen nabídnout hostům v krásném lázeňském prostředí nezapomenutelné umělecké zážitky z koncertů, jejichž hloubku prožití umocní souznění přírody, léčivých pramenů a barevné architektury Dušana Jurkoviče, ale současně připomínat osobnost Leoše Janáčka, jeho tvorbu či návraty do Luhačovic. O všechny tyto krásné zážitky byli milovníci hudby v letech 2020 a 2021, kdy se festival neuskutečnil z důvodů pandemie koronaviru, bohužel ochuzeni,“ uvedla manažerka festivalu Milena Hrbáčová.

Festival zahájí zastavení u Janáčkovy busty v lázeňském areálu. Večer bude na Lázeňském náměstí uvedena Mozartova opera Figarova svatba. V dalších dnech vystoupí Moyzesovo kvarteto, Mucha Quartet, Czech Ensemble Baroque, cimbálová muzika Danaj, PhilHarmonia Octet Prague, zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů a pěvecký sbor uměleckého souboru Lúčnica.

Doprovodný program nabídne komentovanou vycházku Luhačovického okrašlovacího spolku Calma Po stopách L. Janáčka, besedu s odborníkem na Janáčkovo dílo i vzpomínkový pořad věnovaný stému výročí narození básníka a prozaika Jana Skácela. Janáčka přiblíží dvě výstavy fotografií. Pro děti bude připraven hudebně výtvarný workshop Dobrodružství s Bystrouškou.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments