Letošní Hudební festival Zlatá Pecka se ponese ve znamení Mozarta

Šestý ročník Hudebního festivalu Zlatá Pecka začne již tuto neděli 21. srpna 2022 v 11:00 hodin, a to Slavnostní mší spojenou s hudebním programem. V kostele Nanebevzetí Panny Marie zazní Mozartova duchovní tvorba, úvodní mši svatou bude celebrovat emeritní kanovník kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě Pražském a duchovní při kostele Panny Marie v Hradci Králové, vysokoškolský pedagog, historik a spisovatel prof. PhDr. Tomáš Petráček, Ph.D., Th.D. Vstupné na tuto akci se nevybírá, v kostele lze ale přispět na sbírku Oblastní charity Chrudim.

Dagmar Pecková (zdroj Dagmar Pecková)
Dagmar Pecková (zdroj Dagmar Pecková)

Mozartova hudba bude hlavní náplní letošního ročníku festivalu. Skvostné árie Mozartových oper přednesou v pondělí 22. srpna 2022 přední čeští interpreti za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice, pod vedením Jiřího Rožně. Koncert ve Fibichově sále v Chrudimi je již vyprodaný, ale zájemci o krásnou hudbu mají ještě šanci zakoupit si vstupenky na koncerty Pěvissimo a Talentissimo, které se budou rovněž konat tamtéž.

Na rozdíl od řady jiných podobných akcí, které sází na dlouholeté stálice klasické hudby, Hudební festival Zlatá Pecka představuje publiku a hudební veřejnosti mladé umělce, kteří kromě svého talentu a vysoké profesionality přináší na pódium nadšení, vřelost a zaujetí pro svůj obor. Dagmar Pecková vytvořila pro začínající umělce s výrazným talentem dva projekty: Tallentisimo pro mimořádně nadané děti ve věku do 16 let a Pěvissimo, sérii koncertů pro pěvce, kteří již jsou profesionálně činní a jejichž ambice oprávněně míří na vrchol české operní scény.

Festival má pro zájemce s datem narození v roce 1957 a dříve příjemnou nabídku, vstupenky na všechna chrudimská představení si mohou zakoupit za poloviční cenu v rámci programu Patriot. Ještě je možné zakoupit vstupenky na herecky skvěle obsazenou inscenace hry Amadeus, kterou bude chrudimská část festivalu zakončena. 

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments