Státní filharmonie Košice zahajuje prodej abonentek na sezónu 2022/2023

Za doprovodu orchestru Státní filharmonie Košice vystoupí v 54. koncertní sezóně špičkoví sólisté a dirigenti. Návštěvníky čeká objevný a odvážný repertoár, který zanechá silný dojem. Abonentky na novou sezónu budou v prodeji od 30. srpna 2022 v Domě umění.
Hayoung Choi (foto Ettore Causa)
Hayoung Choi (foto Ettore Causa)

Abonentky Státní filharmonie Košice jsou cenově zvýhodněné vstupenky na řadu koncertů v průběhu celé koncertní sezóny. Abonentka zajišťuje svému majiteli také stabilní místo v sále Domu umění na všechny koncerty vybraného abonentního cyklu. Každá abonentka je navíc přenosná. Pokud se její majitel nemůže zúčastnit některého z koncertů, může ji zapůjčit rodině nebo přátelům.

Prodej abonentek na 54. koncertní sezónu 2022/2023 bude zahájen 30. srpna 2022 na pokladně Domu umění. Předplatitelé předchozí sezóny mají přednostní právo na svá původní místa až do 14. září, poté ŠfK uvolní všechna dosud nezakoupená místa do prodeje. Prodej potrvá do 22. září 2022. Ceny abonentek zůstávají stejné jako v minulé sezóně.

Cyklus A nabízí celkem čtrnáct koncertů, vysoké umění a objevné programy. Na pěti koncertech se představí šéfdirigent Robert Jindra, první z nich zahájí 54. sezonu ŠfK 13. října. Další čtyři koncerty cyklu A se uskuteční pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta Zbyňka Müllera. S košickými filharmoniky vystoupí také hostující dirigenti Finnegan Downie Dear, Tomáš Brauner, Marcelo Lehninger, Christian Øland a další.

Mezi pozvanými sólisty v nadcházející sezoně rezonují tato jména: violoncellisté Bruno Philippe a Hayoung Choi – aktuální vítězka Soutěže královny Alžběty. Klavíristé Ivo Kahánek, Tomáš Vrána a Ladislav Fančovič, houslisté Milan Paľa a Júlia Pusker z Maďarska. V Coplandově koncertě vystoupí izraelský klarinetista Jonathan Leibovitz, nedávný vítěz soutěže Arthura Wassera. Návštěvníky zaujme také harfa v podání Katariny Turner, po jejímž boku vystoupí flétnista Oto Reiprich v Mozartově Dvojkoncertu. Součástí sezóny bude i vokální umění – z řady pěvců hostujících v ŠfK jmenujme alespoň Slávku Zámečníkovou, Evu Bodorovou, Jarmilu Balážovou, tenoristy Petra Nekorance a Juraje Hollého.

Vedle známých klasických a romantických děl symfonické hudby bude v programu cyklu A bohatě zastoupena i hudba 20. století v dílech Dmitrije Šostakoviče, Igora Stravinského, Kurta Atterberga, Leoše Janáčka, Leonarda Bernsteina, Aarona Coplanda, Benjamina Brittena, Karola Szymanowského, Zoltána Kodályho, Ľudovíta Rajtera, Eugena Suchoně, ale i současného ukrajinského skladatele Kirilla Karabitse.

Dramaturgie koncertního cyklu B nabízí v sedmi koncertech populárnější program – skvosty klasické hudby, jako Beethovenovu “Osudovou” Symfonii č. 5, Mozartův První klavírní koncert v podání Mariána Lapšanského, Musorgského kultovní dílo Obrázky z výstavy, Dvořákovy Biblické písně, Mozartovu Symfonii č. 41 “Jupiter” a mnoho dalších. Státní filharmonie Košice zařadila do cyklu B jeden z Vánočních koncertů a také divácky oblíbenou filmovou hudbu. Cyklus B dává prostor také výrazným mladým talentům – s filharmonií vystoupí kontrabasista Indi Stivín a houslista Daniel Matejča – jeden z nejvýraznějších českých talentů posledních let a aktuální vítěz soutěže Eurovision Young Musicians. I koncerty cyklu B slibují kvalitní dirigentské obsazení: Ondrej Lenárd, Vojtěch Spurný, Rastislav Štúr, Maroš Potokár, Yu-An Chang a Marek Prášil.

Pokud si návštěvníci chtějí vychutnat všechny abonentní koncerty ŠfK, nabízí Slovenská státní filharmonie Košice také abonentku na AB cyklus se zvýhodněným vstupným na celkem 21 koncertů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments