Letošní soutěž Hraj online! je u konce

V sobotu 12. listopadu se v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích konalo finálové kolo 2. ročníku soutěže „Hraj online!“.

Hraj online! 2022 (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)
Hraj online! 2022 (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)

Pořadatelem soutěže Hraj online! je Komorní filharmonie Pardubice a zúčastnit se jí mohou žáci vybraných hudebních oborů základních uměleckých škol, které sídlí na území Pardubického kraje. V rozmezí od května do října zaslalo do soutěže svou nahrávku na pět desítek dětí z dvanácti škol napříč celým krajem. Z videí pak vybraní hráči Komorní filharmonie Pardubice vybrali ty nejlepší, kteří se mezi sebou „utkali“ ve finálovém kole.

Předsedou poroty byl pan Tomáš Židek, zástupce ředitele Konzervatoře Pardubice. Spolu s ním o pořadí v soutěži rozhodovala klavíristka Kateřina Ochmanová a filharmonici Kateřina Škardová, Lucia Benešová a Michal Chmelař. Finále soutěže mělo vysokou uměleckou úroveň, stanovení pořadí tak bylo náročné. Z osmnácti finalistů bylo celkem pět odměněno navíc ještě pozvánkou ke koncertní spolupráci na festivalu Pardubické hudební jaro, který pořádá právě pardubická filharmonie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments