Liberec: vyhlášeno výběrové řízení na ředitele divadla

Liberecký magistrát vyhlásil výběrové řízení na ředitele Divadla F. X. Šaldy. Místo po pěti letech opouští dosavadní ředitel Martin Otava, který povede od září Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Dnes o tom informovala mluvčí magistrátu Zuzana Minstrová.Zájemci o místo ředitele třísouborového divadla se mohou hlásit do 18. dubna. „Chtěl bych, aby nový ředitel nastoupil nejpozději 1. září s tím, že by se už od června seznamoval s chodem libereckého divadla, přebíral jeho vedení a případně se i podílel na přípravě další sezony,” uvedl náměstek primátorky Kamil Jan Svoboda (Liberec občanům).

Mezi požadavky, které musejí zájemci o místo ředitele libereckého divadla splnit, je mimo jiné také čtyřletá praxe ve funkci vedoucího zaměstnance. Měl by mít znalosti problematiky řízení příspěvkové organizace a souvisejících ekonomických a právních norem v oboru kultura a umění i aktivní znalost nejméně jednoho světového jazyka. „Součástí přihlášky musí být písemný návrh strategie činnosti organizace na období šesti let, v němž by měli zájemci o post ředitele do budoucna počítat se zachováním všech tří souborů divadla,” dodala Minstrová.

Nový ředitel se bude muset také vyrovnat s takřka havarijním stavem technologií a zázemím historické budovy postavené před sto třiceti lety. Nové se mělo začít budovat letos, kvůli nedostatku peněz však město od projektu upustilo.

Foto archiv

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na