Liberecké divadlo obměnilo vedení ve velkém

Divadlo F. X. Šaldy Liberec téměř od základů změnilo vedení. Nové tváře se objeví na pozici ředitele divadla, šéfa opery a jeho zástupce a šéfa baletu.
Divadlo F. X. Šaldy Liberec (zdroj Divadlo F. X. Šaldy Liberec)
Divadlo F. X. Šaldy Liberec (zdroj Divadlo F. X. Šaldy Liberec)

Komise složená z politických a odborných tváří v rámci výběrového řízení v dubnu tohoto roku jednomyslně doporučila na pozici ředitelky Divadla F. X. Šaldy Liberec dosavadní šéfku opery a režisérku Lindu Hejlovou Keprtovou. Na svou novou pozici nastoupila 1. července 2022.

Místo Lindy Hejlové Keprtové pozici šéfa opery Divadla F. X. Šaldy Liberec zastane její dosavadní zástupce Karol Kevický. Jeho nejbližším spolupracovníkem bude od nové sezony hudební ředitel Ondrej Olos.

Po mateřské dovolené se na pozici šéfky baletu vrací choreografka Marika Mikanová. V čele činoherního souboru zůstává režisérka Kateřina Dušková.

„Nejen v nedávné minulosti jsme zažili zkušenost, jak snadno se práce, léta budovaná, dá jednoduše přerušit, přestřihnout. Proto i má účast ve výběrovém řízení na ředitelku divadla byla z velké části motivována úsilím o zachování současné myšlenky Divadla F. X. Šaldy v Liberci, protože právě na progresu, který vychází z dlouhodobé práce, jsou úspěchy divadelníků postaveny. Mým cílem bude i nadále vytvářet prostor pro sebevědomý kulturní stánek, který je nesmazatelně zapsán do divadelní mapy v celorepublikovém kontextu, prostor, který bude každý večer přinášet emoce, poslání, naději, myšlenku a radost. Neboť tyto důvody přináší mé práci smysl, tyto důvody jsou alfou a omegou každého divadelního počínání – ve které věřím, za které prosím a za které s respektem děkuji,“ pronesla nová ředitelka divadla Linda Hejlová Keprtová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


4 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments