Liberecké divadlo zaznamenalo rekordní návštěvnost

Liberecké divadlo F. X. Šaldy mělo loni nejvyšší návštěvnost minimálně od roku 2010. Na obou svých scénách přivítalo dohromady téměř 80.000 diváků. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí divadla Jakub Kabeš.
Vánoční koleda, Divadlo F. X. Šaldy Liberec (zdroj DFXŠ)

Od listopadu minulého roku si diváci navíc kromě kulturního zážitku užívají většího pohodlí v hledišti Malého divadla,” uvedl Kabeš. Na koupi nových sedadel získalo divadlo milionovou dotaci od Libereckého kraje. “Komfortní sedačky jsou vyrobené pro divadlo na míru, mají přehlednější značení a snáze se s nimi manipuluje,” dodal Kabeš. Nových židlí se podle něj dočkal také liberecký orchestr.

Letos chod divadla naruší modernizace vzduchotechniky a topení v historické budově. Při výměně starých technologií za 23 milionů korun bude velká scéna divadla uzavřená a hrát se bude jen v Malém divadle. “Modernizace má zajistit lepší klima jak pro diváky, tak pro účinkující. Opravy budou náročné, historickou budovu bude nutné uzavřít od června, hrát se začne opět v říjnu,” uvedl Kabeš.

Na letošní rok chystá divadlo 12 premiér, nejbližší bude 1. února vlastní adaptace Dostojevského Běsů. Půjde o netradiční představení. “Na jeviště Šaldova divadla tentokrát usednou diváci, hlediště bude patřit herecké akci,” dodal mluvčí divadla.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na