Liberecké divadlo zaznamenalo rekordní návštěvnost

Liberecké divadlo F. X. Šaldy mělo loni nejvyšší návštěvnost minimálně od roku 2010. Na obou svých scénách přivítalo dohromady téměř 80.000 diváků. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí divadla Jakub Kabeš.
Vánoční koleda, Divadlo F. X. Šaldy Liberec (zdroj DFXŠ)

Od listopadu minulého roku si diváci navíc kromě kulturního zážitku užívají většího pohodlí v hledišti Malého divadla,“ uvedl Kabeš. Na koupi nových sedadel získalo divadlo milionovou dotaci od Libereckého kraje. „Komfortní sedačky jsou vyrobené pro divadlo na míru, mají přehlednější značení a snáze se s nimi manipuluje,“ dodal Kabeš. Nových židlí se podle něj dočkal také liberecký orchestr.

Letos chod divadla naruší modernizace vzduchotechniky a topení v historické budově. Při výměně starých technologií za 23 milionů korun bude velká scéna divadla uzavřená a hrát se bude jen v Malém divadle. „Modernizace má zajistit lepší klima jak pro diváky, tak pro účinkující. Opravy budou náročné, historickou budovu bude nutné uzavřít od června, hrát se začne opět v říjnu,“ uvedl Kabeš.

Na letošní rok chystá divadlo 12 premiér, nejbližší bude 1. února vlastní adaptace Dostojevského Běsů. Půjde o netradiční představení. „Na jeviště Šaldova divadla tentokrát usednou diváci, hlediště bude patřit herecké akci,“ dodal mluvčí divadla.