Londýnská divadla mají nedostatek toalet pro ženy

Divadla v proslulé londýnské oblasti West End mají kritický nedostatek toalet pro ženy - jedno wc připadá na 38 návštěvnic. Vyplývá to podle serveru Independent z průzkumu časopisu The Stage, který se věnuje dění v zábavním průmyslu, především na divadelních prknech.
Témata:SEZ

 

Ilustrační foto (archiv OP)

Příslušné předpisy podle serveru stanoví, že na jedno divadlo by mělo v průměru připadat minimálně 36 toalet pro ženy. Ve skutečnosti jich je ale pouze 21, tedy o 40 procent méně, než je potřeba. Průzkum rovněž ukázal, že kdyby si měly během přestávky v jednom z divadel ve West Endu odskočit všechny ženy z publika, průměrná pauza by musela trvat přibližně hodinu. Přestávky přitom standardně trvají 20 minut.

Časopis The Stage oslovil 42 divadel a pět se jejich ankety odmítlo zúčastnit, tvrdí týdeník. Divadelní kritička Natasha Tripneyová v reakci na výsledky průzkumu napsala, že nedostatek toalet pro ženy nemusí představovat jen nepříjemnost, ale může také některé ženy od návštěvy divadla odradit. “Pokud je žena těhotná, má menstruaci nebo nějaké zdravotní problémy, na těchto věcech záleží,” dodala.

Jiní pisatelé zase ironicky poznamenali, že fronty před dámskými toaletami jsou všedním jevem, a žádný průzkum na toto téma tak nebyl potřeba.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na