Louskáček, vánoční sen roztančí v prosinci Divadlo na Vinohradech

Obnovená premiéra klasického baletu Louskáček, vánoční sen se uskuteční v neděli 1. prosince 2019 v Divadle na Vinohradech. Titulní roli Klárky a Prince zatančí sólisté přední baletní scény v Praze - Sophie Benoit a Giovanni Rotolo. Diváci se mohou těšit na pohádkový příběh s výpravnou scénou a kostýmy. Další představení se uskuteční 8., 15. a 22. prosince vždy odpoledne a večer. S tímto baletem se pro letošní sezónu rozloučí diváci 5. ledna 2020.
Louskáček, vánoční sen – Divadlo na Vinohradech (foto archiv First International Ballet School)

Postavu strýčka Drosselmeyera, průvodce dějem baletu, ztvární sólista Viktor Svidró. V dalších rolích se představí tanečníci Tanečního centra Praha – konzervatoře, Pražského komorního baletu a studenti mezinárodní baletní školy First International Ballet School. „Jedná se o ojedinělý edukativní projekt. Choreografie je tanečníkům šitá na míru. Letos se chystá generační výměna, děti mi odrůstají, a tak připravuji kompletně nové obsazení včetně hlavních hrdinů,“ uvádí Veronika Iblová, choreografka a režisérka inscenace.

Výpravný balet Louskáček, vánoční sen je inspirován dílem romantického spisovatele E. T. A. Hoffmanna (v originále Louskáček a Myší král). Baletní libreto A. Volkova inspirovalo slavného skladatele P. I. Čajkovského, který vytvořil nezapomenutelné a oblíbené dílo. V baletu jsou vylíčeny barvitě události kouzelné štědrovečerní noci, kterou putuje Klára se svým ochráncem – princem Louskáčkem do jeho pohádkové říše a zase zpět ke své rodině.

Louskáček, vánoční sen – Divadlo na Vinohradech (foto archiv First International Ballet School)

Veronika Iblová vytvořila vánoční představení pro celou rodinu. Diváci se mohou těšit na představení, které je vtáhne do kouzelné vánoční atmosféry spolu s překrásnou hudbou Čajkovského (v inscenaci je využita nahrávka). Potěší je pohádkovým baletním příběhem, výpravnými kostýmy a scénou. „Publikum jistě zaujmou výborné výkony sólistů a dalších tanečníků, kteří tančí s velkým nasazením a chutí. Jedná se o projekt, na kterém se potkávají takřka tři generace. Těm nejmladším je pět let a ti nejstarší jsou opravdu zkušení profesionálové,“ doplňuje Veronika Iblová, ředitelka školy First Internationleal Balt School o specifické podobě této inscenace.

Balet bude uveden celkem v deseti reprízách. Obnovená premiéra se koná 1. prosince od 15 hodin v pražském Divadle na Vinohradech. Představení pořádá agentura Czech Jazz Art, která formou vstupenek podpoří neziskovou organizaci Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci v Praze, která pomáhá sociálně slabým rodinám a provozuje také azyl pro matky s dětmi.

Více o představení a vstupenky zde: https://www.louskacekbalet.cz/cs/

First International Ballet School, první mezinárodní baletní škola v České republice, vznikla v roce 2010. Je zaměřená na výchovu dětí a mladých umělců a nabízí vzdělání na nejvyšší úrovni v oblasti klasického baletu s prvky moderního tance. Škola je výjimečná v mnoha ohledech a výuka je vedena výhradně v anglickém jazyce. Více podrobností najdete na www.fibs.cz nebo na facebooku.

Louskáček, vánoční sen – Divadlo na Vinohradech (foto archiv First International Ballet School)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat