Lucie, Michal a Libor Kaňkovi vystoupí poprvé společně

Barokní koncert tří členů jedné rodiny na festivalu ve Ctěnicích: Lucie, Michal a Libor Kaňkovi se představí s nejen barokním repertoárem 28. července od 19:00 hodin na nádvoří zámku Ctěnice v městské části Praha-Vinoř.

Lucie Kaňková (foto Tomáš Kijas)
Lucie Kaňková (foto Tomáš Kijas)

„Mám radost, že jsme sladili diáře,“ říká Lucie Kaňková, která se svým otcem a strýcem předvede, že mají hudbu skutečně v žilách. „Vnímat hudbu odmalička a hrát na hudební nástroj bylo pro mne naprosto přirozené. Nejdříve jsem vystudovala hru na housle a až poté, díky studiu ve Švýcarsku, jsem se začala plně věnovat opernímu zpěvu, ve kterém jsem se skutečně našla,“ říká sopranistka, jejíž slova potvrzují mnohá vítězství z mezinárodních pěveckých soutěží. S barokní hudbou má velké zkušenosti, kromě mnoha koncertních vystoupení se s úspěchem představila například jako sólistka Olomouckých barokních slavností, Janáčkova máje a festivalu Hortus Magicus v Kroměříži v roli Času a Štěstěny v opeře Il tribunale di Giove Karla Ditters von Dittersdorfa, v titulní roli Monteverdiho opery Korunovace Poppey v DJKT v Plzni nebo jako Teofane v opeře Ottone G. F. Händela ve švýcarských divadlech v Bielu a Solothurnu. „Na koncertě zazní i má srdcovka „In furore“ Antonia Vivaldiho. Ráda prožívám a předávám emoce publiku, kterými barokní hudba překypuje od zuřivosti a zoufalství, až po vyznání lásky nebo odevzdanosti božským výšinám.“

Lucie má v současné době za sebou čerstvě premiéru Smetanovy opery Hubička coby Barče v Ostravě a na festivalu Smetanova Litomyšl. Do konce roku ji ještě čeká Královna noci v Národním divadle v Praze a v Národním akademickém divadle v Odesse na Ukrajině, La Traviata v Kišiněvském Národním divadle v Moldávii nebo Fiordiligi v Così fan tutte v Českých Budějovicích.

Michal Kaňka, Dvořákova Praha 2018 (foto Petra Hajská)
Michal Kaňka (foto Petra Hajská)

Michal Kaňka spolu s bratry Liborem, houslistou, a Alešem, klavíristou, již v mládí vytvořili klavírní trio. Jako sólista vyhrál mnoho mezinárodních soutěží mj. ARD či soutěž Pražského Jara, kde je v současnosti předsedou soutěžní poroty. Celý život se věnoval sólové spolupráci s nejprestižnějšími uměleckými tělesy u nás i v zahraničí nebo komorní umělecké dráze na nejvyšší světové úrovni. Strýc Lucie, Libor Kaňka, je členem Kvarteta Martinů, které je dlouhodobou stálicí na nebi české komorní interpretace.

Ctěnický hudební festival vážné hudby se koná v areálu nádvoří Ctěnického zámku. Pořádaný je z popudu organizátora a hudebního publicisty Roberta Rytiny ve spolupráci městských částí Prahy Čakovice, Kbely, Vinoř, obce Přezletice a Muzea Hlavního města Prahy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments