Luhačovice budou hostit houslovou Akademii Václava Hudečka

V Luhačovicích na Zlínsku začne v pondělí 29. července Akademie Václava Hudečka. Škola pro mladé talentované houslisty se v lázeňském městě bude konat již 23. rokem. Letos se jí zúčastní 16 studentů ve věku 12 až 23 let.
Václav Hudeček (zdroj archiv AVH)

Akademii zahájí v pondělí koncert v kulturním domě Elektra. „Na koncertě se po boku Václava Hudečka představí loňská vítězka Marie Hasoňová, hosty večera budou pěvci Richard Samek a Michaela Katráková, doprovází Festivalový orchestr Pardubice,“ uvádí ředitelka pořádajícího Spolku Václava Hudečka Miroslava Krumpolcová.

Mladí houslisté se budou dva týdny připravovat pod vedením Hudečka a Jiřího Fišera. „Následně se představí na třech absolventských koncertech,“ pokračuje Miroslava Krumpholcová. Jeden koncert se uskuteční i v Poutním chrámu Narození Panny Marie ve Zlíně-Štípě.

Akademie potrvá do 9. srpna, na závěrečném galakoncertu budou předány ceny. „Mistrovský nástroj pro vítěze postavil mistr houslař Jaroslav Kohout a také jej vítězi věnuje. Za zmínku stojí dárce druhé ceny, a to smyčce, ten má hodnotu 35.000 korun. Vyrobí ho a věnuje letos již podvacáté mistr Luboš Odlas,“ dodává Krumpolcová. Mezi absolventy akademie patří i Josef Špaček či Jan Mráček.

 

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na