Luhačovice budou hostit houslovou Akademii Václava Hudečka

V Luhačovicích na Zlínsku začne v pondělí 29. července Akademie Václava Hudečka. Škola pro mladé talentované houslisty se v lázeňském městě bude konat již 23. rokem. Letos se jí zúčastní 16 studentů ve věku 12 až 23 let.
Václav Hudeček (zdroj archiv AVH)

Akademii zahájí v pondělí koncert v kulturním domě Elektra. „Na koncertě se po boku Václava Hudečka představí loňská vítězka Marie Hasoňová, hosty večera budou pěvci Richard Samek a Michaela Katráková, doprovází Festivalový orchestr Pardubice,“ uvádí ředitelka pořádajícího Spolku Václava Hudečka Miroslava Krumpolcová.

Mladí houslisté se budou dva týdny připravovat pod vedením Hudečka a Jiřího Fišera. „Následně se představí na třech absolventských koncertech,“ pokračuje Miroslava Krumpholcová. Jeden koncert se uskuteční i v Poutním chrámu Narození Panny Marie ve Zlíně-Štípě.

Akademie potrvá do 9. srpna, na závěrečném galakoncertu budou předány ceny. „Mistrovský nástroj pro vítěze postavil mistr houslař Jaroslav Kohout a také jej vítězi věnuje. Za zmínku stojí dárce druhé ceny, a to smyčce, ten má hodnotu 35.000 korun. Vyrobí ho a věnuje letos již podvacáté mistr Luboš Odlas,“ dodává Krumpolcová. Mezi absolventy akademie patří i Josef Špaček či Jan Mráček.

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat