Madam Butterfly zahájí sezónu Královské opery v kinech

Královská opera v Londýně tradičně přináší výběr inscenací z aktuální sezóny do kin po celém světě. V nové sezóně se diváci mohou těšit na celkem sedm oper z Covent Garden, tou první bude už od 25. října 2022 Madam Butterfly. Promítat ji budou multikina sítě Cinema City, pražská kina Lucerna a Mat i další kina po celé zemi.

Giacomo Puccini: Madam Butterfly – Royal Opera House, London (zdroj Royal Opera House)
Giacomo Puccini: Madam Butterfly – Royal Opera House, London (zdroj Royal Opera House)

Pucciniho srdceryvná a tragická opera Madam Butterfly vypráví milostný příběh amerického poručíka a mladé gejši z počátku 20. století. V Londýně se od své premiéry v roce 1905 dočkala více než 400 uvedení a patří mezi nejoblíbenější tituly z repertoáru. Královská opera letos uvádí tradiční inscenaci režisérského dua Moshe Leiser a Patrice Caurier z roku 2003. V rámci tohoto obnoveného uvedení ale došlo k úpravám. Produkční tým se pod vedením režisérky Daisy Evans zaměřil na maximální autentičnost dobového Japonska a zobrazení tamní kultury, která kontrastuje se západním světem.

V hlavní roli Cio Cio San se představí italská sopranistka Maria Agresta, poručíka Pinkertona pak ztvární americký tenorista Joshua Guerrero. Orchestr povede italský dirigent Nicola Luisotti, který se od svého londýnského debutu v roce 2007 do Royal Opera House pravidelně vrací.

Představení se v Covent Garden uskutečnilo na konci září, do českých kin nyní přichází na dva týdny od 25. října. Diváci se mohou těšit i na pohledy do zákulisí a zajímavé rozhovory. Celý program je kompletně opatřen českými titulky.

Sezóna Královské opery v kinech dále pokračuje od 9. listopadu novým nastudováním Verdiho opery Aida pod taktovkou hudebního ředitele Antonia Pappana. Milovníci baletu se ale dočkají už o týden dříve – Královský balet zahájí 2. listopadu sezónu inscenací Mayerling choreografa Kennetha MacMillana.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments