Sopranistka Zuzana Marková a barytonista Simon Keenlyside vystoupí v Prostějově

Sopranistka Zuzana Marková a barytonista Simon Keenlyside budou hvězdami koncertu Operní Gala pro Prostějov, který proběhne u příležitosti předsednictví České republiky v Radě Evropské unie 4. listopadu od 19:00 hodin v Městském divadle v Prostějově. Během večera zazní výběr z děl klasické hudby za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína pod taktovkou Łukasze Borowicze z Poznaňské filharmonie.
Simon Keenlyside (zdroj Simon Keenlyside)
Simon Keenlyside (zdroj Simon Keenlyside)

„Diváci uslyší árie z oper Giuseppe Verdiho a Rugerria Leoncavalla a také slavné muzikálové melodie Cole Portera, Jerry Bocka nebo Leonarda Bernsteina. Výběr je skvělý, bude to zážitek,“ říká jednatelka produkční agentury Nachtigall Artists Alena Kunertová. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na soprán Zuzany Markové, v jejímž podání zazní například árie z La traviaty. „V letošním roce absolvovala úspěšnou koncertní šňůru s Andreou Bocellim po Velké Británii. Patří mezi nejuznávanější interpretky Violetty ve Verdiho La traviatě,“ prohlásila Kunertová.

Program odstartuje prolog Si può?… Signore! Signori! z oblíbené opery Komedianti v podání Simona Keenlysideho. „Je to velice respektovaný barytonista, ve vídeňské opeře právě skončila série představení, kde zpíval Rigoletta ve stejnojmenné Verdiho opeře,“ uvedla Kunertová.

„Hudba je dar, který dokáže změnit život. Umí lidi sbližovat, rozveselit a pohladit po duši,“ prohlásil primátor František Jura.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments