Mafie přes hudební nástroje? Pašeráci klavírů chyceni při činu

V neděli 6. ledna 2019 byli zadrženi dva podezřelí muži při hraniční kontrole v Rheinheimu na švýcarsko-německých hranicích, kteří bez potřebných celních dokladů převáželi klavíry určené k dalšímu prodeji.
Témata:SEZ
Ilustrační foto (zdroj iStock)

Dva muži z východní Evropy s trvalým bydlištěm ve Švýcarsku se pokoušeli propašovat do Německa 21 starších či zánovních klavírů. Německá pohraniční stráž je zadržela v oblasti Rheinheim poblíž Bad Zurzach.
Zadržení při hraniční kontrole u Bad Zurzach na německé straně Rýna řekli, že vezou sedm klavírů z druhé ruky,“ sdělila v pátek celní správa německého regionu Singen.

Celní úředníci je vyrozuměli o nutnosti předložení švýcarských celních dokladů, bez kterých není převoz těchto nástrojů povolen. Oba podezřelí byli zadrženi a německá pohraniční stráž se o hodinu později dostavila na adresu, kam měla být piana doručena. Tam narazili na další podezřelé. Během výslechu vyšlo najevo, že zadržení již dříve nelegálně vyvezli ze Švýcarska do Německa čtrnáct klavírů. Bylo proti nim zahájeno trestní stíhání za pašování 21 klavírů v hodnotě 10.000 eur či 11.240 švýcarských franků a daňový únik ve výši 2500 eur. Další činnost této skupiny policie vyšetřuje.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na