Magdalena Kožená a Mitsuko Uchida vystoupí v Rudolfinu

V pražském Rudolfinu dnes, 20. ledna 2019, vystoupí na společném recitálu pěvkyně Magdalena Kožená a britsko-japonská pianistka a dirigentka Mitsuko Uchida. Pianistka proslulá svou schopností rozehrát koncertní křídlo tak, aby znělo jako celý orchestr, doprovodí Koženou nejen v oblíbených písních Huga Wolfa a Antonína Dvořáka. V podání obou umělkyň zazní také méně často uváděné Básně královny Marie Stuartovny Roberta Schumanna a Kabaretní písně Arnolda Schoenberga.
Magdalena Kožená (zdroj kozena.cz)

Mezzosopranistka Magdalena Kožená společně s klavíristou Mitsuko Uchidou sklidily se svým koncertním programem velký úspěch na festivalu Pražské jaro v roce 2012. Na svém tehdy prvním společném vystoupení před českým publikem přednesly repertoár od Gustava Mahlera, Clauda Debussyho a Oliviera Messiaena. Vystoupení uznávané britské pianistky japonského původu bylo pro Prahu výjimečnou událostí. Samostatný recitál zde ještě držitelka Řádu britského impéria s titulem Dame neměla. Již dlouho vyprodaný pražský koncert byl součástí jejich společného turné. Po Praze zavítaly ještě na dvě vystoupení do Londýna. Se stejným repertoárem se představily i v italské Perugii. Slavnou virtuosku vnímá Kožená jako jednu z pěti nejlepších klavíristek současnosti.

Kožená měla s klavíristkou Uchidou vystoupit v Rudolfinu v říjnu 2015. Kvůli onemocnění zahraniční umělkyně však bylo vystoupení zrušeno.

Pětačtyřicetiletá brněnská rodačka Kožená patří ke světové operní špičce. Pozici jedné z nejvyhledávanějších a nejvýraznějších mezzosopranistek dokládá řada ocenění, které ve své kariéře získala v České republice a v zahraničí, i exkluzivní smlouva s nahrávací společností Deutsche Grammophon.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na