Mahlerova Pátá symfonie pod taktovkou Johna Mauceriho

Dne 27. ledna 2019 se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze uskuteční III. abonentní koncert sezony 2018/2019 Českého národního symfonického orchestru pod taktovkou amerického dirigenta Johna Mauceriho.
John Mauceri (archiv OP)

Jako III. koncert abonentního cyklu 2018/2019 uvede Český národní symfonický orchestr 5. symfonii cis moll Gustava Mahlera pod taktovkou amerického dirigenta Johna Mauceriho. Toto dílo je v mnoha ohledech mimořádné, ať už svým rozsahem, technickou náročností i svými nároky na dirigenta a jeho celkové konceptuální pojetí. Mahler jej několikrát přepracovával, mezi první a poslední verzí uplynulo sedm let.

Český národní symfonický orchestr nahrál a vydal ve spolupráci s japonskou společností Victor Entertrainment, Inc.  kompletní soubor Mahlerových symfonií na 10 CD a v roce 2001 mu byla Evropskou unií umění udělena cena Gustava Mahlera, je tedy zřejmé, že disponuje bohatými zkušenostmi a kvalitou hráčů nutnou pro provádění Mahlerovy hudby.

John Mauceri je jedním ze světových dirigentů, který s ČNSO spolupracuje opakovaně. V roce 2017 na festivalu Prague Proms pod jeho vedením sklidila velký úspěch hudba amerického skladatele Dannyho Elfmana, orchestr se nyní chystá na bezmála měsíční turné po východních státech USA, kde bude vedle Mauceriho hlavní personou americká mezzosopranistka Isabel Leonard.

 

Gustav Mahler:  Symfonie č. 5 cis moll
III. abonentní koncert sezony 2018/2019
Smetanova síň Obecního domu v Praze, 27. ledna 2019, 19:30 hodin

Český národní symfonický orchestr

dirigent John Mauceri

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat