Malý princ s hudbou Zbyňka Matějů má premiéru v Laterně magice

Nová scéna Národního divadla dnes bude místem premiéry novinky Laterny magiky, inscenace Malý princ, k níž napsali scénář Petr Oslzlý a režisér Vladimír Morávek.

Malý princ (foto ND)
Malý princ – vizuál – Laterna magika 2016 (foto ND/The Queens)

Podle uměleckého šéfa Laterny magiky Zdeňka Prokeše je Exupéryho Malý princ univerzálním příběhem, ideálním pro rodinné publikum. I tato inscenace chce zasáhnout děti i dospělé. Každému nabídnout to, co je mu nejbližší: dětem dobrodružný příběh, dospělým pak hlubší vhled do metafory, kterou příběh představuje.

Na jevišti budou účinkovat dospělí i dětští herci, nebude chybět zpěv a tanec. Hudebního aranžmá se chopil skladatel Zbyněk Matějů, choreografie byla svěřena Liboru Vaculíkovi. Na výpravě se podílí kostýmní návrhářka Sylva Zimula Hanáková, architekt Daniel Dvořák a specialista na projekce a trikový film Šimon Koudela.

Nová scéna - Národní divadlo Praha
Nová scéna – Národní divadlo Praha

Představení oživí někdejší vynález Josefa Svobody a Emila Radoka – polyekrán, tedy systém současného nebo postupného promítání obrazů na více promítacích plochách. Tvůrci tak využijí veškerou techniku, kterou Nová scéna aktuálně nabízí.

Malý princ už byl operou, baletem, muzikálem, činohrou i loutkovým divadlem, komiksem, audioknihou, celovečerním filmem i animovaným seriálem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat