Malý princ s hudbou Zbyňka Matějů má premiéru v Laterně magice

Nová scéna Národního divadla dnes bude místem premiéry novinky Laterny magiky, inscenace Malý princ, k níž napsali scénář Petr Oslzlý a režisér Vladimír Morávek.

Malý princ (foto ND)
Malý princ – vizuál – Laterna magika 2016 (foto ND/The Queens)

Podle uměleckého šéfa Laterny magiky Zdeňka Prokeše je Exupéryho Malý princ univerzálním příběhem, ideálním pro rodinné publikum. I tato inscenace chce zasáhnout děti i dospělé. Každému nabídnout to, co je mu nejbližší: dětem dobrodružný příběh, dospělým pak hlubší vhled do metafory, kterou příběh představuje.

Na jevišti budou účinkovat dospělí i dětští herci, nebude chybět zpěv a tanec. Hudebního aranžmá se chopil skladatel Zbyněk Matějů, choreografie byla svěřena Liboru Vaculíkovi. Na výpravě se podílí kostýmní návrhářka Sylva Zimula Hanáková, architekt Daniel Dvořák a specialista na projekce a trikový film Šimon Koudela.

Nová scéna - Národní divadlo Praha
Nová scéna – Národní divadlo Praha

Představení oživí někdejší vynález Josefa Svobody a Emila Radoka – polyekrán, tedy systém současného nebo postupného promítání obrazů na více promítacích plochách. Tvůrci tak využijí veškerou techniku, kterou Nová scéna aktuálně nabízí.

Malý princ už byl operou, baletem, muzikálem, činohrou i loutkovým divadlem, komiksem, audioknihou, celovečerním filmem i animovaným seriálem.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na